RC Slavia Praha > Soutěže > U19 celostátní liga Juniorů 2018/2019 > RC Slavia Praha - RK Petrovice 21:24

0

Poslední zářijový víkend odehráli slávističtí junioři první domácí utkání sezony 2018/2019. Po prohře s Havířem (22:5) byli naši hráči motivovaní a věřili si, že se jim tentokrát podaří vyhrát.

Během prvního poločasu domácí diktovali hru. Po prvních prvních minutách hry dokázal skórovat David Miřácký. Konverze se ujal zadák Kuba Hrdlička a s přehledem proměnil. Chvíli na to padly další body. Tentokrát položil Max Procházka a Kuba se při konverzi opět nemýlil.  Petrovickým hráčům se sice podařilo snížit na 14:7, ale slávisté věřili, že pokud budou pokračovat ve své hře, dokáží vyhrát. Do poločasu měli červenobílí ještě pár šancí, žádnou z nich však nedokázali dotáhnout do úspěšného konce. Stav o poločasu tedy zůstal na 14:7.

Druhý poločas začal opět slibně pro domácí. Hned několik šancí, žádná však nedopadla podle jejich představ. Chvíli po začátku druhého poločasu začal tým z Petrovic postupně střídat hráče. Na hřiště se tak dostali čerstvé síly a to byl velký zlom. Hosté 2 krát rychle skórovali a během chvíle otočili skóre ve svůj prospěch. Domácím se ještě podařilo položit trestnou pětku, když byl v pětkovišti soupeře podražen Max Procházka, který dobíhal balon, aby mohl položit.

Na závěr bych chtěl říct, že Slávisté hráli velmi dobře a v drtivé většině zápasu soupeře tlačili a měli navrch.