RC Slavia Praha > Soutěže > 1.liga ragby 2019 > RC Slavia Praha - RC Praga 14:41

RC Slavia - Eden

V dalším domácím zápase 1. ligy ragby, přivítala Slavia tradičního soupeře od Rokytky, RC Pragu. Sešívaní nastupovali do tohoto utkání s motivací napravit minulý slabý výkon na hřišti Říčan a odnést si ze zápasu dobrou herní náladu pro důležitý střet 1.5. s RC Dragon Brno.

Sešívaným se podařilo i přes absence v sestavě sehrát vyrovnanou partii a být černo-žlutým obstojným soupeřem. Bohužel díky stále slabé disciplíně v útoku a důslednosti v obraně doznal bodový výsledek konečného skóre 14:41. Za sešívané pokládal kapitán Michal Jirman po povedeném úniku a ve druhém poločase František Ševčík, který poprvé odehrál zápas na zadáku.

Výkon A týmu komentoval trenér Jan Fojtík: “V tomto zápase jsme po prve v sezóně nezaspali začátek a začali hrat od první minuty,bohužel jsme nedokázali  bodoval. Máme problém v útoku s obranou-musíme být aktivnější,nečekat na protihráče co udělá. Celý tým musím pochválit za nasazení.”

V dalším utkání se A tým mužů střetne jako host RC Dragon Brno v zápase, který de fakto určí další směřování buď do TOP6 nebo sehrání nižší úrovně eliminační části soutěže.