RC Slavia Praha > Soutěže > U19 celostátní liga Juniorů 2019 > RC Havířov - RC Slavia Praha 14:26

0

U19-ky cestovaly k druhému soutěžnímu utkání k moravskému jmenovci - Havířovu. Hned od začátku na nás soupeř nastoupil, zatlačil nás do obranného pásma a skóroval hned ve druhé minutě 7:0.

Tlak stále trval zhruba polovinu první půle, pak jsme se pomalu začali vzpamatovávat, zpřesnili jsme hru a obraz hry se vyrovnal. Ve 26 minutě pak Kuba Pospíšil pronikl obranou a položil pětku, když pak prokopl 7:7, hra se začala překlápět na naši stranu. Do druhého poločasu jsme pak nastoupili ještě s větším odhodláním vyhrát. Ve 39-té minutě položil David Miřácký a skóre se posunulo na 7:14, následných 15 minut se odehrávalo v naší režii, vytvořili jsme tlak na soupeře a několikrát jsme se zastavili pouze centimetry od brankoviště. V 51 minutě se to konečně podařilo, křídlo František Havelka vyškolil soupeřovic obranu a položil - 7:21. Jeho další samostatný únik po kopu, soupeř zastavil pouze za cenu faulu a žluté karty. Bohužel se nám nedařilo skórovat a Havířov, který vystřídal čerstvé hráče z protiútoku v 56 minutě dokázal skórovat a přiblížit se na rozdíl jedné pětky s prokopnutím. To jej nabudilo k tlaku, který jsme ale nasazením a bojovností úspěšně bránili. V 69 minutě, pak František Havelka potvrdil naše konečné vítězství další pětkou a konečné skóre znělo 14:26. Závěrem lze řící, že utkání bylo z obou stran velmi bojovné a vyrovnané, Slávie Praha vložila více bojovnosti a týmovosti to. Nelze ani říci, že by někdo vynikal, nebo vyloženě propadal, tým prostě hrál jako jeden a to rozhodlo.

Sestava: Rohlík, Krois, Očenášek(Žampa), Švarc (Muller), Průcha, Benko, Jech, Farquhar, Procházka, Miřácký A., Brož (Sztymon), Miřácký D., David, Havelka