RC Slavia Praha > Soutěže > U19 celostátní liga Juniorů 2019 > RC Slavia Praha - RC Dragon Brno 26:15

0

V sobotu 18.5 odehrálo družstvo U19 klíčový zápas hlavní herní sezóny. Hrálo se proti Dragonu Brno a šlo o průběžné třetí místo v tabulce, víceméně zaručující play-off o třetí místo.

Pro Slávisty to také byl poslední zápas základní jarní části. Jako obvykle byl začátek utkání velmi nervózní a vyrovnaný. Chyby ve skládkách umožnili soupeři skórovat jako první. Poté se opět naši probudili a dokázali kontrovat, zároveň jsme prokopli a podařilo se tak překlopit skóre na naši stranu. Tím spadla nervozita a po poločase následovali další položení na naší straně a soupeři se nám podařilo odskočit. Naneštěstí následné časté přerušování a žluté karty na naší straně dostali opět Brno do zápasu. To nás opět začalo trápit. Konec utkání byl hodně nervózní, zejména posledních 10-15 minut. Hra se přelévala ze strany na stranu a Slavie hlídala skóre dané 21:15, dané pouze větším počtem konverzí. V tomto okamžiku to mohlo dopadnout jakkoliv. Únava byla velká na obou stranách, vždyť se druhý poločas hrál celkově 50 minut. Naštěstí jsme se dokázali vymanit z tlaku soupeře a rohodnout utkáním další pětkou. Výsledný stav tak byl 26:15.

Svou bojovností si tak U19 zasloužila zápas o medaili.

Doufáme, že U19 v sobotu 1.6, v jediném letošním zápase o medaili našich ragbistů, podpoří co nejvíce fanoušků.

Kde a s kým se bude utkání konat rozhodne poslední kolo o víkendu 25.-26.5.