RC Slavia Praha > 1. Liga : Jimi RC Vyškov - RC Slavia Praha (34:24)

1. Liga : Jimi RC Vyškov - RC Slavia Praha (34:24)

4.4.2019

V prvním zápase 1. ligy ragby přivítali Slávisty domácí finalisté z loňského roku z Vyškova. Po náročné zimní přípravě konečně mohl A tým mužů otestovat formu pro letošní sezónu.

Bohužel se vstup do zápasu nepovedl dle našich představ a Vyškov se ujal vedení dvěma pětkami s následnou konverzí. V druhé půli prvního poločasu však Slavia srovnala tempo a po zbytek zápasu držela krok i byla lepším týmem, který bušil na brány soupeřova pětkoviště. Dobrou aktivitu a bojový zápal však kazily individuální chyby a tak nebyla tvrdá práce edenských rugbystů bodově odměněna, tak jak by si zasloužili vzhledem k výkonu.

Trenér Martin Javůrek komentoval zápas: “Šlo o první utkání nového týmu s novými trenéry a vidíme dobrou aktivitu a nasazení hráčů A týmu. Věříme, že jsme na dobré cestě se nadále zlepšovat a další utkání toho bodou odrazem”.

V dalším utkání se Slávisté poperou o body a tzv. Kostel s tradičním rivalem Spartou doma v Edenu tuto sobotu od 15:00.