RC Slavia Praha > Klub > ADVENT RCS 2018 > 16. Pažout Zdeněk

16. Pažout Zdeněk

Dnes přišla řada na Zdeňka Pažouta. Toho v minulé sezóně provázela zranění, ale věříme, že v té příští se naplno předvede.

 

 

Jaké máš první vzpomínky na ragby?

 

Zrovna to jsem byl fakt malej, jestli myslíš to úplně poprvý. Ale co si tak pamatuji, tak že jsme úplně poprvý začínali jenom já, Patrik a Štěpán. Jelikož nás bylo tak málo, tak jsme dlouho hráli spolu s Petrovicemi a trvalo celkem dlouho, než jsme složili vlastní tým, abychom hráli za nás klub.

 

 

Jak dlouho už ragby hraješ?

 

Ragby hraju už celkem dost dlouho, ale nevím přesně jak dlouho, ale určitě už přes 10 let, zahrál jsem si přes všechny věkové kategorie.

 

 

Čím je pro tebe RC Slavia Praha?

 

Jelikož jsem hokejovej Sparťan, tak to není jenom, že Slavie, ale spíš ty kámoši, nebo ne kámoši, ale ta rodina co tam je, prostě ragby je pro mě druhá rodina, která mě drží nad vodou.

 

 

Kdo je tvým vzorem v ragby?

 

Já ani nevím, koho mám za vzor, na tohle asi neumím pořádně odpovědět

 

 

Jakého úspěchu si ve své sportovní kariéře nejvíce vážíš?

 

No pravda, že jsem se dostal do reprezentace, aniž bych to nějak chtěl, ale stejně to neberu jako největší úspěch. Spíš pro mě bylo nejvíc, když jsme za U18 hráli o 3 místo proti Tatře Smíchov. A i když jsme ho prohráli, tak to bylo nejdál, kam jsem se Slavií dostal.

 

 

Jakou pozici v ragby hraješ? Je nějaká jiná pozice, kterou bys chtěl hrát?

 

Já jsem odjakživa v první řadě, ale vím, že když jsem byl menší, tak by mě strašně bavila pozice rváčka (ale to byl takový můj sen v mládí)

 

 

Máš v týmu nějakou přezdívku? A jak vznikla?

 

No vtipné je, že moje přezdívka je moje vlastní jméno a to Páža a prostě to vzniklo nějak samo.

 

 

Co děláš v běžném životě? Kde pracuješ? Jaké máš záliby? 

 

Pracuji jako zámečník a pasíř a v práci trávím dost času, jinak co mě tak celkem hodně baví, ale teď mě to přešlo, tak je kreslení, u toho jsem se dokázal vždy uvolnit.

 

 

Prozradíš nám nějakou zajímavost o sobě?

 

V roce 2016 jsem začal hrát ligu malé kopané. Během prvních 2 sezon jsem vyhrál pohár pro Nejlepšího hráče ligy a brankáře s nejdelší dobou bez obdrženého gólu.

 

 

Jaké máš plány do budoucna?

 

No tohle je dost těžká otázka, nejraději bych se chtěl hodně zlepšit v té své práci, abych mohl pracovat na sobě a hlavně co bych chtěl, tak mít práci abych mohl dávat tréninky, abychom mohli na Slavii zase vyhrát titul.

 

 

Tvůj vzkaz začínajícím a mladým ragbistům / ragbistkám:

 

Jednoduše to řeknu, ragby je nádherná hra. A někdy je na nic, že když člověk pořád jen prohrává, tak to má člověk chuť vzdát, ale to je hloupost, já jsem zažil už několik let prohrávání a pak není nic hezčího, až se tým stmelí a získá sílu a dokáže něco dokázat, tak to je proč tam zůstat. A hlavně co bych chtěl ještě říct, tak že ragby je prostě druhá rodina, která si vždy pomůže a je strašná škoda to opouštět.

 

 

Zoom gallery

NAUČ SE HRÁT RUGBY JAKO RUGBISTÉ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V JAPONSKU 2019

NÁBOR HRÁČŮ A HRÁČEK 

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec