Stav nouze – zpráva o KLUBOVÝCH AKTIVITÁCH

Ahoj / dobrý den 

Chtěli bychom Vás trochu více informovat  o  omezeních a možnostech která jsou teď v rámci vyhlášení Nouzového stavu .

  • Platí úplné omezení  tréninků a všech akcí v rámci Klubu 
  • Jsou zastavené veškeré akce pořádané klubem i unií ČSRU ( tréninky , soustředění , zápasy , turnaje , školení )
  • Je možnost aby se chodilo trénovat na venkovní hřiště do počtu 30 osob ( zatím to nebudeme aplikovat ) 

Teď necháme všechny akce zrušené a hřiště je uzavřené na všechny aktivity .  Nevyužijme zatím ani možnost chodit trénovat do počtu  30 osob jak je to umožněné . 

Po týdnu se sejde vedení klubu se sportovním ředitelem a celou situaci vyhodnotí atd … 

Pokud by se situace s ohledem na Korona virus  nezhoršovala a stále platila možnost  že se na venkovních hřištích může trénovat do počtu maximálně  30 osob  zvážíme to . 

Pak bychom možná udělali rozpis sportovišť ( umělá tráva a přírodní tráva)  že by některé kategorie  mohli chodit alespoň běhat a posilovat  aby neztratili fyzičku na které  tvrdě dřeli celou zimní přípravu . 

V žádném případě by  nebyl povolený kontakt  tak aby hráči nebyli zbytečně moc u sebe .  ( tréninky by byli samozřejmě dobrovolné nikoho nutit nemůžeme ) 

A veškeré tréninky by byli bez šaten ( aby se zamezilo prskání v šatnách atd ..  ) 

Zatím je to pouze úvaha a vše se rozhodne dále podle vývoje situace a nařízení od vlády . 

Děkujeme za respektování   všech opatření .

Rugby ZDAR 

Marek Hora – sekretář RCS

Kalendář

Květen, 2020

žádná událost

#rugbyslavia

Mrkni se na nas instagram

  • Jubileum Milana Bělohlávka
Dne 30.4. by se dožil 90 let věrný slávista a ragbista celým srdcem, Milan Bělohlávek. Milan, jako poslední legenda slávistického ragby, nás loni opustil po dlouhém životě neodlučně spjatém se sportem, s ragby a se Slavií.
Byl poslední z generace, která v klubu působila od 50.let minulého století a byl to muž, pro kterého byly sport, ragby a Slavia celoživotní úpřímnou láskou. 
Milan vykonal pro ragby obrovský kus práce, zejména pro jeho popularizaci. 
Léta byl pravidelným dopisovatelem deníku Československý sport, kde s podpisem MB zasvěceně informoval o českém i světovém ragby v celé jeho kráse.
Milan byl samozřejmě hráč, ale také dlouholetý funkcionář v klubu ve Slavii i v ČRU, fanoušek a neúnavný glosátor všeho, co se ve sportovním světě a ve Slavii dělo. Na Milana budeme vzpomínat jako na přesvědčeného optimistu, který byl u každé zábavy, se kterým byla radost být na hřišti, na tribuně nebo v klubovně.
Se svými vrstevníky, zejména se Zdeňkem Barchánkem (na společné fotce vpravo) byli zářným příkladem pravověrného Slávisty.
Milane, s úctou na tebe vzpomínáme.
#RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby
  • 93 let Rugby Clubu Slavia!

Dnes máme narozeniny! Je to již 93 let od 13.dubna 1927, kdy byl založen nejstarší ragbyový klub v Čechách - Rugby Club Slavia Praha 🏉 🇵🇱. První ragbyový zápas v Praze byl sehrán 7. května 1927 na hřišti "S.K. Slavia Praha" na pražské Letné. 
Od té doby se v červenobílých barvách Slavie vystřídalo 8 ragbyových generací, doslova tisíce žáků, dorostenců (kadetů a juniorů), seniorů i veteránů. V období 1927 – 1934 získal RC Slavia 5 titulů mistra Československa.

Nová historie slávistického ragby začala po 2. světové válce. Od roku 1949 hrají mužstva RC Slavia na hřišti v Tróji

Období padesátých až osmdesátých let patří ke sportovně nejúspěšnějším. Muži získali tituly mistrů republiky sedmkrát (1956, 1957,1958, 1961, 1964, 1969, 1971). Velká povodeň v srpnu 2002 zdevastovala jeden z nejhezčích a nejstarších ragbyových stadiónů v České republice, kde byla i nejúžasnější atmosféra. Od povodní jsme se přesunuli do nového útočiště a RC Slavia Praha hrajeme své utkání v Edenu.V roce 2010 získala Slavie po 39 letech titul mistra ČR, když 19.6.2010 porazila ve finále Tatru Smíchov 11:10.

V současnosti RCS trénuje ve všech věkových kategoriích od U6 po veterány 35+ a dívčí družstvo.

#RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby #1927
  • Taky se nemůžete dočkat až se vrátíte na hřiště a do klubovny? Letos se na Vás bude na Slavii těšit i zbrusu nová tribuna. #makame #RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby #Eden
  • 💥UU PRADON SUP HO TAM💥
-@david_hladky 2020
.
.
.
.
#rugby #youngrugby #worldrugby #rugbylife #czechrugby #rugbyslavia #springboks
Close Menu
X