Úprava pravidel v areálu RCS – šatny

Vedení klubu dnes rozhodlo, že i po uvolnění podmínek od 25.5.2020 nebudou mládeži, ženám ani mužům na tréninky k dispozici ani šatny ani sprchy . 

Bylo by velice těžké dodržovat nařízení hygieny, proto se vedení klubu rozhodlo že šatny a sprchy budou k dispozici pouze na utkání.

Od 25.5. bude v provizorním režimu otevřená klubovna s občerstvením a to za podmínek pro koupi občerstvení, ale konzumace nebude možná v prostorách klubovny . 

Rodiče se mohou zúčastnit tréninků a zápasů jako diváci, ale musí mít nasazené roušky a dodržovat odstup 2 metry jak od hráčů, tak i mezi sebou  . 

Tyto opatření budou platit do konce června 2020. 

Děkujeme za pochopení a dodržování pravidel.  Pravidla budou i vylepena v areálu RCS.

Seznam platných opatření a nařízení provozu RCS od 25.5.2020

 • V areálu RCS se musí všichni to znamená hráči , rodiče , vedení klubu atd  pohybovat v rouškách a dodržovat rozestupy 2 metry
 • Hráči během tréninku nemusí mít roušku 
 • Trenéři během tréninku musí nosit roušku (roušku nemusí mít trenér který má píšťalku) 
 • Rodiče, pořadatelé, vedení klubu a všichni ostatní mimo hráčů musí dodržovat odstup od hráčů 2 metry
 • V klubovně lze zakoupit občerstvení ale konzumace musí proběhnout mimo prostory klubovny. 
 • Vstup do klubovny je možný  pouze v rouškách a ve frontě se musí dodržovat rozestupy 2 metry
 • Klubovna i WC budou pravidelně dezinfikovány 
 • Na WC bude k dispozici mýdlo i dezinfekce 
 • Hráčům se nadále budou při vstupu do areálu  a odchodu z areálu dezinfikovat ruce 
 • Každý hráč si musí jak na tréninky tak případné zápasy nosit svojí láhev s vodou. Společné pití není povoleno

Případné další informace a nařízení budeme postupně zveřejňovat 

PS:  Tréninkové časy zůstanou do konce června nezměněné jako doposud viz příloha .

S pozdravem 

   Marek Hora – sekretář klubu

Kalendář

Květen, 2020

žádná událost

#rugbyslavia

Mrkni se na nas instagram

 • Jubileum Milana Bělohlávka
Dne 30.4. by se dožil 90 let věrný slávista a ragbista celým srdcem, Milan Bělohlávek. Milan, jako poslední legenda slávistického ragby, nás loni opustil po dlouhém životě neodlučně spjatém se sportem, s ragby a se Slavií.
Byl poslední z generace, která v klubu působila od 50.let minulého století a byl to muž, pro kterého byly sport, ragby a Slavia celoživotní úpřímnou láskou. 
Milan vykonal pro ragby obrovský kus práce, zejména pro jeho popularizaci. 
Léta byl pravidelným dopisovatelem deníku Československý sport, kde s podpisem MB zasvěceně informoval o českém i světovém ragby v celé jeho kráse.
Milan byl samozřejmě hráč, ale také dlouholetý funkcionář v klubu ve Slavii i v ČRU, fanoušek a neúnavný glosátor všeho, co se ve sportovním světě a ve Slavii dělo. Na Milana budeme vzpomínat jako na přesvědčeného optimistu, který byl u každé zábavy, se kterým byla radost být na hřišti, na tribuně nebo v klubovně.
Se svými vrstevníky, zejména se Zdeňkem Barchánkem (na společné fotce vpravo) byli zářným příkladem pravověrného Slávisty.
Milane, s úctou na tebe vzpomínáme.
#RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby
 • 93 let Rugby Clubu Slavia!

Dnes máme narozeniny! Je to již 93 let od 13.dubna 1927, kdy byl založen nejstarší ragbyový klub v Čechách - Rugby Club Slavia Praha 🏉 🇵🇱. První ragbyový zápas v Praze byl sehrán 7. května 1927 na hřišti "S.K. Slavia Praha" na pražské Letné. 
Od té doby se v červenobílých barvách Slavie vystřídalo 8 ragbyových generací, doslova tisíce žáků, dorostenců (kadetů a juniorů), seniorů i veteránů. V období 1927 – 1934 získal RC Slavia 5 titulů mistra Československa.

Nová historie slávistického ragby začala po 2. světové válce. Od roku 1949 hrají mužstva RC Slavia na hřišti v Tróji

Období padesátých až osmdesátých let patří ke sportovně nejúspěšnějším. Muži získali tituly mistrů republiky sedmkrát (1956, 1957,1958, 1961, 1964, 1969, 1971). Velká povodeň v srpnu 2002 zdevastovala jeden z nejhezčích a nejstarších ragbyových stadiónů v České republice, kde byla i nejúžasnější atmosféra. Od povodní jsme se přesunuli do nového útočiště a RC Slavia Praha hrajeme své utkání v Edenu.V roce 2010 získala Slavie po 39 letech titul mistra ČR, když 19.6.2010 porazila ve finále Tatru Smíchov 11:10.

V současnosti RCS trénuje ve všech věkových kategoriích od U6 po veterány 35+ a dívčí družstvo.

#RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby #1927
 • Taky se nemůžete dočkat až se vrátíte na hřiště a do klubovny? Letos se na Vás bude na Slavii těšit i zbrusu nová tribuna. #makame #RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby #Eden
 • 💥UU PRADON SUP HO TAM💥
-@david_hladky 2020
.
.
.
.
#rugby #youngrugby #worldrugby #rugbylife #czechrugby #rugbyslavia #springboks
Close Menu
X