Muži: RC Přelouč – RC Slavia Praha 31:24

V sobotu 3. 10. vyjeli muži z RC Slavia k zápasu 1. Ligy do Pardubického kraje k zápasu proti nováčkům v nejvyšší české soutěži RC Přelouč.
 
Sestava našeho týmu byla tentokrát skoro bez absencí, chyběl pouze zraněný zadák Jakub Pospíšil a prvořadník Jan Barcal.
 
Začátek zápasu byl jasně v naší režii, díky položení Stevena Pasbecqa jsme se hned dostali do vedení. Přelouč odpověděla proměněným trestným kopem a po chvíli i pětkou. Zápas jsme strhli na svoji stranu díky položením nejdříve kapitána Martina Peška a poté se podruhé prosadil zadák Pasbecq. Po zbytek poločasu se nic významného nestalo a v přestávce svítilo na tabuli skóre 10:19.
 
Druhý poločas začal tlakem Přelouče do našeho brankoviště. Při tomto tlaku se stala jedna z nejdůležitějších událostí celého zápasu. Díky vzájemné potyčce, kterou vyvolal přeloučský mlynář, byl vyloučen kapitán Slavie Martin Pešek, zatímco přeloučští zůstali bez trestu. O minutu později dostal žlutou kartu za nedodržení 10 metrů při rozehrávce pražský pilíř Lukáš Kubásek. Slavia tak hrála necelých 10 minut pouze ve 13 hráčích. I přes to díky naší skvělé obraně nedokázala Přelouč toto oslabení plně využít. Naopak, většinu této části týmy strávily před přeloučským pětkovištěm. Přelouči se podařilo nakonec 1 pětku položit. Po návratu našeho prvořadníka zpět na hřiště jsme bohužel opět přišli o dalšího hráče, tentokrát o mlýnovou spojku Jana Fojtíka kvůli nebezpečné hře v rucku. Toto oslabení se nám podařilo ubránit bez inkasovaných bodů. Na jejím konci jsme ale přišli o tříčtvrtku Františka Ševčíka, kterému pozdější vyšetření prokázalo zlomeninu kotníku. Jan Fojtík, který se poté vrátil na hřiště, položil pětku po týmové akci a skóre bylo opět vyrovnáno. Bohužel, poslední slovo v tomto zápasu měli přeloučští, když jejich kapitán položil vítěznou pětku a skóre se zastavilo na 31:24.
 
Příští zápas odehrajeme v sobotu 10. 10. 2020 v Edenu, kdy v zápasu o pohár Kostel vyzveme v derby RC Spartu Praha. Tento zápas se kvůli platným nařízením proti šíření koronaviru bude obejít bez diváků v areálu.
 
Sestava:
Šíma, Benko, Kubásek
Melničák, Pešek ©️
Rodriguez, Múdrik, Hrdina
Fojtík, Jirman
Miřácký, Ševčík, Křehlík, Matoušek
Pasbecq

Náhradníci: Natana, Wanderlinder, Hubínek, Rajchert, David, Javůrek, Kadlec, Sodomka

Kalendář

Říjen, 2020

žádná událost

#rugbyslavia

Mrkni se na nas instagram

  • OOOO MMMMM GGGGG
COŽEEEEEEEEEEE
Taková pocta

#rugby #rugbyslavia #rugbyslaviapraha #rugbyfan #rugbyfamily #rugbyfrance #thomas_darmon #omg #rugbymemes #rugbyman #rugbyman #rugbymoments #rugbymoment #rugbymotivation #rugbymoves #rugbynews #rugbyleague #rugbylife #rugbylove #rugbyotop #rcslaviapraha #rugbyworldcup #rugbywomen #rugbyworld #rugbyworkout #rugbyskills #rugbystrength #rugbystrong💪🏉 #rugbystrength
  • RC Slavia Praha – RC Sparta Praha 5:17
V sobotu 10. 10. nastoupilo mužstvo Slavie k derby proti odvěkému rivalovi ze Sparty. Zápas se kvůli současným omezením musel obejít bez diváků na stadionu.
Po minulém zápasu s Přeloučí jsme přišli o další hráče. Chyběl kapitán týmu Martin Pešek, který si odpykává čtyřzápasovou stopku za červenou kartu a kvůli zranění nemohli nastoupit František Ševčík, Steven Pasbeq a Jakub Melničák. 
Před zápasem se držela minuta ticha za dlouholetého hráče, trenéra a funkcionáře Slavie Jiřího Nešpora, který v pátek před zápasem zemřel. Zároveň mužstvo červenobílých nastoupilo s černými páskami na rukávech.
Kdo čekal, že Sparta bude mít tento zápas pevně v rukou, musel být již od začátku překvapen. Byla to Slavia, která byla od začátku aktivnější. Dařilo se nám tlačit Spartu na jejich vlastní polovině a zároveň zastavovat jejich útoky skvělou obranou. I v mlýnech byla vidět naše dominance, kdy se nám dařilo velkým tlakem získávat i míče, které byly vhozeny sparťanskou mlýnovkou. Ve 26. minutě jsme se dočkali prvních bodů po akci mlynáře Pavla Šímy a Jana Rajcherta, který s míčem nakonec doběhl do brankoviště. Jan Fojtík neproměnil kop po pětce a skóre zůstalo 5:0. Po čtyřech minutách ale Sparta odpověděla a zápas otočila na 5:7. Krátce na to přidal vysočanský tým ještě jednu pětku a v poločase byl stav utkání 5:12.
2. poločas začala Sparta ve 14 hráčích poté, co byla vyloučena jejich útoková spojka Richard Hřebačka. I tak se Spartě podařilo přidat další položení a na výsledkové tabuli svítilo skóre 5:17. Slavia se ale nevzdala a stále se snažila otočit utkání ve svůj prospěch. Několikrát jsme se ocitli jen pár centimetrů od brankoviště, ale skórovat se nám již nepodařilo, i když na konci dostali žluté karty 2 sparťanští hráči, mezi nimi i Tomáš Klika, který v sezóně 2016-17 působil v Edenu. Po závěrečném hvizdu rozhodčího byl stav utkání 5:17.
RC Sparta Praha si tak odvezla zpět do Vysočan vítězství, i putovní pohár Kostel.
Mužstvo Slavie mělo naplánovanou dohrávku odloženého zápasu proti RC Praga Praha ve středu 14.10. Bohužel, kvůli novým vládním opatřením proti šíření koronaviru se tento zápas opět odkládá.
  • V sobotu nás čeká derby proti @rcspartapraha. Kvůli současným opatřením se utkání bude muset obejít bez diváků v Edenu. O zápas ale nepřijdete, přímý přenos začne ve 14:30 na našem Facebooku (odkaz je na profilu).
Toto utkání bude kvůli zákazu sportovních soutěží, který začne platit od pondělí, minimálně na 14 dní poslední, které odehrajeme. 
#RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby #1ligarugby #1ligaragby
  • Článek ze zápasu proti @rcprelouc najdete na našich stránkách. Odkaz je na profilu.
#RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby #1ligarugby #1ligaragby