RC Slavia Praha > Týmy > Přípravka U10 > 3. RT U10, Tatra 8. 10. 2017

3. RT U10, Tatra 8. 10. 2017

9.10.2017

V neděli jsme se sešli k netradičně připravenému turnaji na Tatře Smíchov. Počasí už bylo ryze podzimní, pod mrakem a s občasnými přeháňkami.

Šlo o turnaj "bez klubové příslušnosti", ve kterém jsou hráči rozřazení do různých týmů podle výkonnosti. Tento typ turnaje se dá hodnotit z mnoha různých pohledů.

 

Začnu tedy organizací. Ta se celkem povedla, rozřazení hráčů proběhlo bez problémů. Turnaj probíhal na čtyřech hřištích a docela odsýpal. Oproti běžným turnajům chyběly dlouhé prostoje mezi jednotlivými zápasy. Nicméně z toho plynula nevýhoda, že některé týmy hrály až třeba tři zápasy v řadě.

 

Z pohledu kouče byl tento turnaj obtížný v tom, že jsme ho museli absolovovat s dětmi které neznáme. Takže jsem měl k dispozici pět křídel a tři útokové spojky. Mojí osobní výhodou bylo, že jsem měl k dispozici hráče, kteří hrávají za své A týmy. Takže jim nedělala problém komunikace, ani pohyb na hřišti a celkem vzato si dokázali vyhovět. Způsob hry byl samozřejmě zpočátku velmi chaotický, jednotlivci se snažili brát zodpovědnost sami na sebe. Takže docházelo k obíhání spoluhráčů i soupeřů, bez snahy o přihrávku. Naopak v posledním zápase si na sebe hráči už zvykli a bylo k vidění i několik opravdu pěkných akcí. Jako kouč musím svoje svěřené hráče (a hráčku) pochválit, turnaj mě díky nim velmi bavil.

 Z pohledu dětí jsem měl pocit, že je takováto hra bavila. A mezi zápasy určitě objevili i pár nových kamarádů.

 

 Z pohledu trenéra Slavie nejsem schopen tento turnaj hodnotit, protože jsem měl v týmu jen jednoho slávistu a jen pár dalších jsem viděl v akci jako soupeře.

 

No a zbývá pohled poslední a to z pohledu českého ragby. Je otázka, zda je vhodné tento typ turnaje vložit doprostřed sezóny. V takovém turnaji je složité aplikovat do hry prvky, které trénujete se svými hráči na tréninku a stejně tak je složité přenést nedostatky z těchto zápasů zpět do tréninku. Snad kdyby se jednalo teambuilding, který má hráče takovýmto způsobem seznámit se soupeři v následující sezóně a šlo o předsezónní turnaj. Ale na druhou stranu přesně takovýto typ turnaje celou sezónu zakončuje. Třeba mi někdo vysvětlí, jaký přínos mají dva takové turnaje za sezónu.

 

 

Takže z pohledu společenského byl turnaj přínosem, z pohledu sportovního byl turnaj s velkým otazníkem. 

 

 

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec

 

 

 

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec