RC Slavia Praha > Týmy > Slávistky > 4. turnaj první série 7s žen

4. turnaj první série 7s žen

4.6.2019

V neděli 2.6.2019 jsme na čtvrtém turnaji, který pořádaly Sedlčany na krásném hřišti ve Vysokém Chlumci, podali zatím asi nejlepší výkon v sezóně.

V prvním zápase jsme dokonale zaskočili Petrovice a porazili jsme je 22:14 (poločas 12:0). Ve druhém zápase ve skupině proti Olomouci jsme hráli hodně nepřesně a díky mnoha předhozům jsme se sami připravovali o šance. Prohráli jsme o dva kopy po pětce 17:21 (7:14), ale i tak jsme si zajistili postup do semifinále. V posledním zápase v naší skupině smetly Petrovice Olomouc 43:0 a tak jsme postoupily z druhého místa. Ve druhé skupině domácí Sedlčany oba zápasy prohrály a tak se v zápase mezi Tatrou a Vyškovem rozhodovalo, s kým poměříme síly v semifinále. Vyškov zvítězil, takže postoupil z prvního místa proti nám.

V prvním semifinále si Petrovice celkem snadno poradily s Tatrou 27:5. Ve druhém semifinále se příliš nebtránilo, ale naše hráčky hrály mnohem spolehlivějí než soupeřky, získávaly více balónů a vytvářely prostor pro skórující Týnku Exnerovou. Když se spolehlivými konverzemi přidala také Jana Alexandrová zvítězili jsme jednoznačně 38:19 (21:7).

V zápase o páté místo Olomouc porazila Sedlčany, o třetí Tatra porazila Vyškov. Ve finále se na nás Petrovice připravily a podruhé už nám nedaly šanci. Naše unavené hráčky (náročný turnaj jsme odehráli v deseti) už nedokázaly zareagovat na těsnou obranu a kupily jednu chybu za druhou. Petrovice tak ve finále zaslouženě zvítězily 33:7 (7:19).

Podle zápisu to vypadá, jako by za nás hrála hlavně jedna hráčka: Týnka Exnerová, ale tak to není. Hráčky hrály velmi aktivně a v obraně získávaly na rozdíl od předchozích turnajů mnohem víc míčů. Aktivitou v obraně hýřila především Yvet Burdová a inspirovala tak ostatní. Uvidíme za 14 dní, jestli zlepšenou formu potvrdíme v Olomouci.

 

Sestava: Slámová, Alexandrová, Dubnová, Bubníková, Exnerová, Ficalová, Březinová, Kottková, Drahorádová, Sasková

Body: Exnerová 60 (12xP), Alexanrová 14 (7xKP), Bubníková 5 (1xP), Březinová 5 (1xP)

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec

 

 

 

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec