RC Slavia Praha > Týmy > Přípravka U12 > 6. RT U12 - Tatra - 3/11/2019

6. RT U12 - Tatra - 3/11/2019

8.11.2019

Poslední letošní regionální turnaj hostila Tatra. Vzhledem k tomu, že některé školy protáhly podzimní prázdniny na celý týden a někteří hráči odjeli na venkov, přihlásili jsme nakonec jen dva týmy.

V obou kategoriích nás čekaly tři zápasy. Hvězdy odehrály dvě slepená utkání proti Trpaslíkům, které jasně vyznělo pro nás a proti Tatře. V tomto zápase museli kluci dotahovat ztrátu tří bodů, aby z poslední akce zápasu zvítězili 4:3. Proti Tatře jsou všechny zápasy vždy složité, o to víc nás těší, že jsme dokázali utkání otočit. Po krátké pauze jsme nastoupili proti Spartě, která svojí hrou do křídel jasně dominovala. I když naši borci určitě nic nevypustili, Sparta dokázala výrazně zvítězit. Hvězdy určitě zaslouží pochvalu za nasazení. V žádném z utkání nebyl nikdo, kdo by něco ošidil. Jsme někdy limitovaní individuálními dovednostmi, ale tréninky máme proto, abychom je mohli zlepšovat. Oproti Tatře a Spartě nám stále chybí např. rychlejší vystupování proti soupeři nesoucímu míč.

Nosorožci se sešli v hojném počtu. Hrálo se systémem 2 x 9 minut, a tak i když jsme měli dost hráčů na střídání, byly zápasy dlouhé a fyzický náročné. První zápas jsme sehráli s mužstvem Říčan, se kterým Nosorožci sehráli vyrovnaný zápas. Dokonce jsme položili první pětku utkání a nemalou chvíli vedli. Kluci si dokázali krásně sehrávat a i obrana fungovala výborně. Bohužel v poslední minutě nám soupeř dvakrát utekl a nakonec jsme prohráli 6:4. Po delší pauze jsme sehráli zápas s Jabloneckými Griffiny, kteří měli problémy s počtem hráčů a tak je doplnili hráči Petrovice. Zápas skončil naší prohrou 7:4, přičemž většinu pětek na soupeřově straně pokládali hostující hráči Petrovic. Ihned poté jsme nastoupili k dalšímu a poslednímu utkání s Petrovicemi, které mají letos skvělou formu, což dokazuje i jejich vítězství na podzimním PYRF turnaji. Nicméně i přes výrazný rozdíl, dokázali kluci výborně bránit a být soupeři vyrovnaným protihráčem. Ke konci již však byla na našem týmu znát únava, kdy řece jen jsme odehráli 36 minut prakticky v kuse. Zápas skončil 6:0 pro Petrovice. I přestože jsme měli mezi sebou několik úplných nováčků, dokázali se kluci stmelit a zahrát na posledním venkovním turnaji krásné rugby.