RC Slavia Praha > Týmy > Přípravka U12 > 7. RT U12 Říčany - 31. 3. 2019

7. RT U12 Říčany - 31. 3. 2019

2.4.2019

Nádherný jarní víkend přivítal v Říčanech první turnaj na trávě po čtyřech měsících. V zimním období jsme se potkávali při trénincích v tělocvičně a na umělé trávě, zpestřili jsme so ho i několika halovými turnaji ve Zbuzanech. Byli jsme proto zvědaví, jak bude vypadat hra na velkém prostoru s více hráči. Na turnaj jsme přihlásili dva kompletní týmy a třetí jsme doplnili kamarády z jiných klubů.

Bez jediného tréninku na travnatém hřišti nastoupil i náš první tým, což se samozřejmě projevovalo na samotné hře i v práci z prostorem. Trochu nás srážela nechuť udělat něco navíc, vyběhnout v obraně, anebo být aktivní v podpoře. I tak jsme dokázali tvořit a své soupeře v pěkných útočných akcích přehrávat. Nakonec z našeho snažení byly dvě výhry a dvě porážky. Jak se má hrát ragby v této kategorii nám ukázala hlavně Tatra, která jako obvykle hýřila aktivitou jak v útoku, tak v obraně.

Ve druhé skupině odehráli kluci celkem čtyři zápasy. Postupně je čekala Iuridica, Budějovice, Říčany a Tatra. Zimní spánek ze sebe setřásali celý první zápas a část druhého. U některých se možná projevila i změna času, protože se probírali ještě během třetímu zápasu proti Říčanům. I přesto byl tento zápas nejlepším. Proti Tatře je už začala ničit únava. Dalo by se tedy říct, konec byl stejně malátný jako začátek. Kluci předváděli skvělé individuální výkony, často ale chyběla souhra celého týmu. Během dlouhých pasáží jednotlivých zápasů se vytrácely skládky, ztrácely se míče v kontaktu, chybělo čištění a podpora. Nejplatnějším hráčem se stal Metoděj, kterému díky obrovské chuti do hry výše zmíněným nedostatkům vyhnul a i přes svůj váhový limit se nebál pustit do soubojů s mnohem urostlejšími protivníky.

Třetí Slávistický tým tvořil základ týmu Barbarians ve skupině C. Přidali se k nám kamarádi ze Sparty, Tatry a Pragovky. Soupeři nám dnes měly být pouze týmy Olympu a Říčan, a to ve dvou kolech V prvním zápase si jednotliví “Barbíci” hledali svoje místo v týmu a výkon v první půlce zápasu působil rozháraně, ve druhé už působil vyrovnaněji a v dalších zápasech se zlepšoval. I přesto se, přinejmenším na našich hráčích, projevovala menší frekvence kontaktu s míčem a praktická absence fyzického kontaktu během zimní přípravy. I přesto se mezi našimi hráči, ale i kamarády “Barbíky”, našli kluci, kteří se blýskli lepšími výkony nebo alespoň zdařilými akcemi - z našich to byl určitě Anthony, i když to pro něj byl první venkovní turnaj vůbec. Turnaj se nám podařilo zakončit výhrou a byl pro nás určitě dobrou indikací toho, na čem je třeba zapracovat.

Příští víkend se sejdeme na mezinárodním turnaji PYRF v Petrovicích.

Zoom gallery

NAUČ SE HRÁT RUGBY JAKO RUGBISTÉ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V JAPONSKU 2019

NÁBOR HRÁČŮ A HRÁČEK 

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec

 

 

 

Zoom gallery

NAUČ SE HRÁT RUGBY JAKO RUGBISTÉ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V JAPONSKU 2019

NÁBOR HRÁČŮ A HRÁČEK 

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec