RC Slavia Praha > 8. ročník turnaje veteránů "O přeloučského bizona"

8. ročník turnaje veteránů "O přeloučského bizona"

29.10.2018

Když vás někdo v sobotu na podzim pozve na sraz v půl osmý ráno na Hlavní Nádraží k cestě do Přelouče, můžete si být jistí, že se budete účastnit velikého svátku ragby.

Je potom vhodné vzít s sebou kopačky, něco dobrého na zub a hlavně nějaký ten litřík urychlovačů radosti.

 

Turnaj v Přelouči se stal nepochybně vrcholem českého veteránského ragby. Slávistický oldboys team se začal znovu dávat dohromady v souvislosti s oslavami 90 let založení našeho klubu v roce 2017. Loňského ročníku Bizona jsme se zúčastnili poprvé a trochu se rozkoukávali. Na letošní ročník jsme tak byli připraveni a sestava která se do Přelouče vydala nemohla myslet na nic jiného než na vítězství. Navíc posíleni o Ilju a Hladoše, kteří konečně mohli po letech strávených přípravou na vrchol své kariéry nastoupit za tým Slavia 35+. 

 

Do cesty za celkovým vítězstvím se nám snažily postavit týmy Přelouče, Old Boys Praha, Orlů a Říčany O33. Naštěstí se umoudřilo i počasí a před úvodním hvizdem přestalo pršet. Hrálo se systémem každý s každým, 1x15 minut a podle pravidel pro hru oldboys. Jako první soupeř se nám postavili domácí Bizoni. Po krátkém oťukávání jsme slavili výhru 10:0. Moravskosležstí Orli se sice nadechli, ale výsledek 15:5 hovořil v náš prospěch. V dalším utkání nás čekali také zatím neporažené Říčany O33 a šlo jasný vrchol celého turnaje. Bylo jasné, že vítěz bude brát vše. Poprvé za celý turnaj se nám stalo, že jsme prohrávali. Důslednou hrou se nám ale podařilo zápas otočit dvojitým položením po křídlech a před koncem zápasu jsme zamkli říčanské v jejich dvaadvacítce. V posledním zápase proti Old Boys jsme výhrou 25:5 už jen naše celkové vítězství v turnaji potvrdili.

 

Po předání hlavní ceny pak konečně začal za účasti všech hráčů ze všech týmů společný 3. poločas, okořeněný tradičními indiány v trávě. Zbývala tedy ještě společná cesta vlakem zpátky domů. Chtěl bych tímto poděkovat všem spolucestujícím i slečně průvodčí za jejich vstřícnost díky které jsme bezpečně dojeli až na nádraží Praha-Libeň. 

 

Co se dělo dál, to už je jiná pohádka.

 

Na úplný závěr chci ještě poděkovat do Přelouče za pozvání a organizaci turnaje a hodně výdrže do příštích ročníků.

 

Výsledky: 

Slavia - Přelouč 10:0 (pětky: Ríša, Ilja)

Slavia - Orli 15:5 (Hladoš, Fojťas, Máma)

Slavia - Říčany 10:5 (Petr V, Petr Ř)

Slavia - Old Boys 25:5 (Jirka H, Fojťas, Olda, Denis, Ilja)

 

Sestava: Ilja, Jirka L, Venca, Olda, Tomáš B, Máma, Petr V, Denis, Zbyňda, Martin, Zdeněk, Petr S, Aleš, Kelly, Hladoš, Pinďa, Jirka H, Petr Ř, Fojťas, Ríša, Vláďa, Stýblák, Beňour a nikdy nezlomený Honza Červený.

 

 

//Komentátor

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec

 

 

 

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec