U14 v Přelouči

Tuto neděli na nás čekala možná poslední podzimní možnost si zahrát utkání se soupeři. V plánu jsme měli 2 utkání. Naše A mělo hostit Vyškov a B cestovat do Přelouče a hrát proti spojenému B týmu Babic a Přelouče.

Vyškov bohužel svou návštěvu Prahy na poslední chvíli zrušil a šanci si zahrát nevyužil. B tým odcestoval do Přelouče ve 20ti hráčích. Po poslední výhře nad Babicemi B jsme nechtěli nijak výrazně posilovat náš záložní tým, i když k tomu byla po zrušeném domácím zápasem s Vyškovem příležitost. V nominaci se tak objevili 2 úplní nováčci a 2 hráči ročníku 2009 s kompletním ostrašením, kteří též nastoupili ke svému prvnímu utkání v U14.

Díky tomu, že Babice s Přeloučí sehrávali 2 zápasy na jednom místě, a měli tím možnost posílit svůj tým o lavičku A týmu, byl zápas vyrovnaný. Takové zápasy máme nejraději. Hráčům nabízí nevětší možnost posunu svých herních dovedností, nutí je k maximálnímu nasazení a bojovnosti. Určitě byl přínosem pro oba soupeře. Opět jsme výrazně zarotovali sestavou a nabídli hráčům hru na dalších postech. Pokládali jsme první pětku zápasu, soupeř dokázal skóre korigovat a dostat se do vedení. Možnost otočit zápas položením ze závěrečného tlaku nám, bohužel zmařila individuální chyba v těsné blízkosti pětkoviště a následně nařízený mlýn pro soupeře ukončil utkání.

Několika hráčům našeho Ačka, kteří nedostali možnost naskočit do zápasu B týmu, se otevřela možnost sehrát utkání v barvách Zlína proti Babicím A. Ti, kteří toho využili, určitě nelitovali a podíleli se tak na vítězství Zlína několika položenými pětkami a spoustou asistencí.

U14 příprava v Petrovicích

Co s nedělním odpolednem nám vyřešili kamarádi z Petrovic. Nabídli nám přátelský zápas a nebylo tak co řešit. Vzhledem k očekávanému počtu hráčů jsme se domluvili na modelu jednoho utkání na 4×20 minut. Každý z našich hráčů odehrál minimálně dvě čtvrtiny. Do úvodu zápasu jsme postavili starší a zkušenější hráče. Díky tomu jsme získali přesvědčivou převahu. Do další fáze zápasu se postavili mladší hráči a hru tak dostali do svých rukou petrovičtí. Kluci měli možnost zčásti vyzkoušet i méně obvyklé posty. Potěšující byly některé fáze útoku i individuální obranné zákroky. Nadšení nám nechybí, ale technika za námi občas významně pokulhává. Děkujeme do Petrovic za příležitost si zahrát a těšíme se na tuto neděli. Zahrajeme si doma proti Vyškovu a druhá část týmu jede do Přelouče na utkání proti Babicím.