Zákaz sportovní činnosti

Ragby Zdar,

Na základě nově přijatého Usnesení Vlády ČR dochází s účinností ode dne 22. října 2020 od 06:00 hod. do dne 3. listopadu 2020 do 23:59 hod. k těmto zákazům a omezení. Ve vztahu ke sportu dochází k zásadnímu omezení (zákazu) k provozování sportovní činnosti.

Sportování uvnitř:

Provoz a používání sportovišť ve vnitřních prostorech staveb (např. tělocvičny, hřiště, kluziště, kurty,…., tréninková zařízení) a vnitřních prostor venkovních sportovišť je zakázán. (Jedná se tedy o úplný zákaz výkonu sportovní činnosti na vnitřních sportovištích bez ohledu na charakter sportovní činnosti (organizovaná, neorganizovaná, amatéři, profesionálové apod.).

Sportování venku:

Venkovní hřiště mohou být v provozu, ale nelze je využívat pro sportovní činnost amatérských či poloamatérských sportovců. V tomto ohledu, sportování je možné v přírodě nebo parku, ne však více jak dvou lidech. Výjimku mají členové stejné domácnosti. 

Výjimku pro sportování na venkovních hřištích mají profesionální sportovci. Profi sportovci mohou využívat prostor venkovních hřišť a to i ve více než 2 osobách, ale musí se jednat o zaměstnance stejného zaměstnavatele nebo osoby společně vykonávající podnikatelskou nebo jinou obdobnou činnost.

Níže naleznete odkazy na:

  1. Usnesení vlády ČR č. 1079 vztahující se k těmto restrikcím a zákazům
  2. Výkladové stanovisko ČUS k tomuto usnesení

Děkujeme,

VV RCS a ČSRU

Zemřel Jiří Nešpor (65)

S hlubokým zármutkem sdělujeme, že po těžké chorobě odešel Jiří Nešpor, dlouholetý hráč, trenér a funkcionář RC Slavia Praha.

Jirka začínal s ragby jako žák s partou kluků z rodných Úval a vypracoval se do ligového mužstva Slavie na post mlýnové spojky,  byl pak v 80tých letech oporou týmu a kapitánem. Zaznamenal i několik reprezentačních startů. Po skončení hráčské kariéry se věnoval trenérské činnosti s mládeží, kde vychoval i svého syna Karla, který později navázal na jeho úspěchy také jako vynikající hráč, kapitán a reprezentant. Mimo to byl i dlouholetým schopným funkcionářem a předsedou klubu. Jirka patřil do skupiny klubových osobností, bez kterých by ragbyová Slavie mohla těžko existovat.

S vděčností budeme na Jirku Nešpora vzpomínat. Čest jeho památce.

Za Rugby Club Slavia Praha,

VV RCS