Středočeské Babice se ukázaly jako ideální adresa pro sobotní výlet.

Pár kilometrů od velkoměsta, pěkné počasí, ani památky po virech, útulný stadiónek. 

Pro laiky 60 minut bezstarostně útočného rugby. 

Naše kategorie U16 zde totiž odehrála další standardní zápas s místím Rugby Clubem, který je spojen s hráči Přelouče. 

Jakkoliv se o bodový přísun starali především hráči RCS, a to leckdy i po efektních akcích, divák lépe orientovaný ve hře zaznamenal,

až na pár čestných výjimek, neochotu našich hráčů k defenzivě, především ke skládkám a odebírání balónů.

Naštěstí pro nás, na rozdíl od uplynulého, přátelského utkání s Říčany, kdy jsme se prakticky nedostali k balonu, hráči Babic si většinu svých útočných akcí pokazili bez našeho přičinění. 

Výhodou zápasu snad mohlo být znovu nabití sebedůvěry ve vlastní útočné schopnosti, potvrdil ale, že bez rapidního zlepšení v obranné hře, zůstaneme v pozici jednookého mezi slepými.

Finálové skóre Rugby Babice/Přelouč – RC Slavia 19:69.

Všem zúčastněným patří dík. 

Tuto sobotu přivítáme doma Olomouc !

Rugby Zdar!

U16 zvítězili doma nad Petrovicemi

Naše další utkání jsme tentokráte sehráli na domácím hřišti, proti týmu Petrovic,který je spojen s Kralupy. Oproti minulému utkání jsme postrádali další tři hráče základní sestavy, a ani lavička nebyla právě početná. Soupeř ovšem dorazil pouze se 14-ti hráči, a abychom tedy odehráli regulérní a plnohodnotný zápas, dva naši útočníci odehráli každý jeden poločas za protihráče.

Kvalita naší hry absencemi mírně utrpěla, i tak ovšem oba týmy předvedli velmi solidní výkon. 

Velmi dobře si počínal Nikita Belohur, který zahrál post útokové spojky i když běžně nastupuje na tříčtvrtce.Soupeř více chyboval, i proto jsme měli vývoj zápasu bezpečně pod kontrolou a zvítězili 19:7.Kdo zápas neviděl v reálu, může se podívat na Youtube kanálu.

Ať už se pandemická situace vyvine jakkoliv, nyní nás čeká od 15tkového rugby pauza, a nezbývá než doufat, že bude jen v plánované délce.