Slávistické ragby v genech více

9.5.2017 Nejdůležitější je vybudovat vztah ke sportu a pohybu, říká trenér mládeže Aleš Vít

Chodí pravidelně na tréninky, neoblékají však dres a nenastupují na hřiště. Jejich výkon ovlivňuje celé mužstvo. U těch nejmenších navíc plní roli organizátora, učitele, vychovatele. Za 90 let své existence trénovaly hráče RC Slavia stovky trenérů. O tom, jaké to je, jsme si povídali s jedním z trenérů nejmladších ragbistů, Alešem Vítem. více

7.5.2017 TATRA - SLAVIA 26-5 (7-5)

V druhém kole TOP 4 jsme jeli podruhé v sezoně pod Strahov na Tatru. Zároveň se jednalo o třetí zápas v řadě, který jsme odehráli na hřišti soupeře. více

2.5.2017 U18 DRAGON Brno 45 - 7 RC SLAVIA

Utkání 1. kola TOP 4 bylo přeloženo na pondělí 1. května kvůli Dragon Cupu, který se odehrával na
brněnských hřištích v sobotu a v neděli.
První máj přivítal v Brně hosty z Prahy velice vlídným počasím. To však bylo všechno z pozitivních
věcí, které je v Brně čekaly. Zatímco na náměstí Svobody občané aktivně bránili pochodu krajní
pravice, na hřišti v Cacovicích se slávisté vůči hráčům Dragonu do aktivní obrany moc nehrnuli. více

1.5.2017 U16 RC Slavia 27 : 22 RC Petrovice

V sobotu 29.4 hráči U16 odehráli první kolo nadstavbové části CLK o 5-10 místo. více

29.4.2017 RC Sparta Praha - RC Slavia Hvězdy 59:0

Sparta nenechala nic náhodě a hned ve 4 minutě položila pětku s prokopem. Zbytek poločasu jsme vzdorovali a dostávali pětky z hloupých chyb. Posledních patnáct minut poločasu jsme Spartu zatlačili do 22, ale bohužel nedokázali bodovat.

28.4.2017 Turnaj v Přelouči se U8 vydařil

V neděli 23. Dubna jsme se vydali do Přelouče na turnaj nejmladších kategorií. Vzhledem k možnostem domácího klubu použít 2 sousedící hřiště se turnaj konal hned pro 3 kategorie, U6, U8, U10. Pravidlem se stává, že v Přelouči je zima a fouká J. více

28.4.2017 Zdravice prezidenta ČSRU

Slavia Praha, nejstarší ragbyový klub v České republice, tradice dlouhá již 90 let…. Ano, téměř vše se dá shrnout stručně a stroze. více

25.4.2017 Nejmladší ragbisté RC Slavia Praha na zkušené v Holandsku

Velikonoční svátky prožili nejmladší hráči v Holandsku. více

25.4.2017 Petrovice 19 - 23 Slavia

Nejlepší by bylo začít hned tím, co se stalo úplně na konci zápasu. Ale to by odvedlo pozornost od celého tohoto pracně vypoceného článečku, protože by nikdo už neudržel pozornost, a pořád přemýšlel, jestli jsem si to náhodou celé nevymyslel. Takže si to v klidu dočtětě, protože to co se stalo na konci zápasu bude až na konci článku. více