Stav nouze – zpráva o KLUBOVÝCH AKTIVITÁCH

Ahoj / dobrý den 

Chtěli bychom Vás trochu více informovat  o  omezeních a možnostech která jsou teď v rámci vyhlášení Nouzového stavu .

  • Platí úplné omezení  tréninků a všech akcí v rámci Klubu 
  • Jsou zastavené veškeré akce pořádané klubem i unií ČSRU ( tréninky , soustředění , zápasy , turnaje , školení )
  • Je možnost aby se chodilo trénovat na venkovní hřiště do počtu 30 osob ( zatím to nebudeme aplikovat ) 

Teď necháme všechny akce zrušené a hřiště je uzavřené na všechny aktivity .  Nevyužijme zatím ani možnost chodit trénovat do počtu  30 osob jak je to umožněné . 

Po týdnu se sejde vedení klubu se sportovním ředitelem a celou situaci vyhodnotí atd … 

Pokud by se situace s ohledem na Korona virus  nezhoršovala a stále platila možnost  že se na venkovních hřištích může trénovat do počtu maximálně  30 osob  zvážíme to . 

Pak bychom možná udělali rozpis sportovišť ( umělá tráva a přírodní tráva)  že by některé kategorie  mohli chodit alespoň běhat a posilovat  aby neztratili fyzičku na které  tvrdě dřeli celou zimní přípravu . 

V žádném případě by  nebyl povolený kontakt  tak aby hráči nebyli zbytečně moc u sebe .  ( tréninky by byli samozřejmě dobrovolné nikoho nutit nemůžeme ) 

A veškeré tréninky by byli bez šaten ( aby se zamezilo prskání v šatnách atd ..  ) 

Zatím je to pouze úvaha a vše se rozhodne dále podle vývoje situace a nařízení od vlády . 

Děkujeme za respektování   všech opatření .

Rugby ZDAR 

Marek Hora – sekretář RCS

Brýle a Rugby

Profesionální korekce zraku pro ragby.

Korekce zraku je v ragby specifická. Jelikož se jedná o kontaktní sport a bezpečnost všech hráčů je na prvním místě, existují přísná pravidla pro užití sportovních brýlí.

Touto problematikou se intenzivně zabývalo WORLD RUGBY a vydalo podrobný popis ragbyových brýlí, které jsou velmi odlišné od běžných sportovních brýlí a žádné jiné brýle nejsou dovolené. Odkaz na dokument je zde: https://playerwelfare.worldrugby.org/players-equipment-goggles

Tyto brýle se aktuálně vyrábí v Itálii a do nedávné doby nebyly na našem trhu dostupné. Každý, kdo o ně projevil zájem, musel hledat zahraniční weby s jejich nabídkou. Ani těch ale není mnoho. Po iniciativě našeho klubu se ale změnila a nejen že jsou brýle na našem trhu dostupné, ale je připravený i profesionální servis měření zraku a úpravy dioptrického členu.

Díky ragbyovým nadšencům ze společnosti RUGBY TACKLE jsou tyto brýle dostupné na našem trhu za cenu, která je dokonce nižší než na webu samotného výrobce. https://www.rugbytackle.cz/bryle/

O úpravu vyměnitelného dioptrického členu, který se připravuje individuálně pro každého hráče a je součástí brýlí, se velmi dobře postará společnost HORUS OPTIK, která si brýle pořídila a pečlivě nastudovala. https://www.horusoptik.cz/. V případě zájmu o úpravu dioptrické vložky tedy neváhejte kontaktovat paní Petru Andělovou na emailu petra@horusoptik.cz.

Mějte prosím na paměti, že všechny brýle, ve kterých se u nás v současnosti ragby hraje, jsou určené pro jiné sporty a v žádném případě nejsou schválené pro ragby. Může dojít ke zranění jak nositele brýlí, tak i ostatních hráčů. Zároveň se může stát, že hráč s těmito brýlemi nemusí být rozhodčím vpuštěn do utkání.

Děkujeme všem, který se na dostupnosti těchto brýlí pro náš sport podíleli.

Za RC Slavia Praha Aleš Vít