V Pondělí 28.9 odehráli junioři přátelské utkání v Edenu.

V první půli nás soupeř zaskočil a dlouho jsme nedokázali konsolidovat hru. Příliš mnoho chyb a ztrát tak umožnilo soupeři bodově odskočit. V druhé půli se hra stabilizovala, roj dodal klid pro útok a hru jsme vyrovnali. Výsledkem byly další body. Zápas dopadl 12:29 a ukázal nám, že proti silnějším soupeřům, bez plné koncentrace hrát nejde. 

U14 doma i venku

Tento víkend jsme byli nuceni náš tým rozdělit, protože jeden zápas se odehrál v neděli doma na Slavii a druhý v pondělí ve Zlíně.

Babice, stejně jako my, byly losem donuceny jejich tým rozdělit a k nám tak dorazily v neděli pouze s dvanácti hráči. My jsme k tomuto zápasu nominovali hlavně mladší hráče a nováčky, případně hráče po zranění. Devět z dvanácti hráčů základní sestavy bylo ročník 2008. Zápas jsme využili k vyzkoušení rozličných pozic u různých hráčů. Pozitivní byla snaha přenášet do hry některé prvky z tréninku. Z hráčů bychom měli vypíchnout Matěje, který proměnil 11 ze 14 kopů po pětce a navíc jednou trefil tyč.
 Sestava:
1 Kristián M. – 2 Lukáš R – 3 Laura
        4 Michal – 5 Mates
             8 Štěpán
9 Metoděj
10 Lukáš F
12 Pepin – 13 Šimon H – 14 Raphael
           15 Matěj

Střídačka:
Veronika, Tonda, Matyáš B, Quido, Aleš, Cyril, Kuba

Do Zlína jsme vyrazili v 18ti hráčích s velkým očekáváním. Poslední vzájemná konfrontace těchto ročníků proběhla před dvěma lety na republikovém přeboru kategorie U12. Přivítání bylo velmi přátelské a celé odpoledne na místě strávené bylo ve stejném duchu, včetně třetího poločasu a společného posezení v klubovně při pozdním obědě. Tedy až na chvíle mezi hvizdy, které zahajovaly a ukončovaly zápas.

Od začátku to bylo tvrdé a kontaktní ragby, týmy si nevěnovaly ani metr hrací plochy, sváděly se intenzivní osobní souboje jak ve skládkách, tak i v racích a mlýnech. Hra byla po celý zápas velmi vyrovnaná a do poslední chvíle bylo o co hrát. Nasazení všech bylo skvělé. Na obou stranách padly 3 pětky, domácí minuli jednu konverzi, náš kopáč Denis byl 100% a proměnil v nastavení i trestný kop. Konečné skóre tedy po závěrečném hvizdu hovořilo ve prospěch našeho týmu 24-19. V rámci zápasu opět proběhla rotace hráčů na různých herních postech.

Díky vyrovnanosti utkání se prozatím jednalo o největší prověření našich dovedností. S Pragou jsme byli nuceni postavit mix tým z hráčů A i B pro každý poločas, s Tatrou to byla převážně hra směrem k našemu pětkovišti, ale teprve ve Zlíně to bylo to pravé ragby, které oba týmy posunulo o obrovský krok dál.

Sestava:

            1 Verča – 2 Sam – 3 Kuka

6 Céďa – 4 Maty B. – 5 Štěpán – 7 Alin

                        8 Kuba

            9. Tomáš

                        10 Tadeáš

11. Denis – 12 Bobeš – 13 Kikin – 14 Bebi

                        15 – Elda

Střídačka: 16 Luky R. – 17 Pepin – 18 Metoděj

Odkaz foto Slavia B – Babice B: https://slavia.rajce.idnes.cz/U14_-_SLAVIA_-_BABICE_-_27.9.2020_92-5/

Odkaz foto Zlín – Slavia A: https://zlinrugby.rajce.idnes.cz/RCZlin-Slavia_Praha/?

Odkaz Video Zlín – Slavia A 1 pol.: https://www.youtube.com/watch?v=p8iHZkZEfVA

Odkaz Video Zlín – Slavia A 2 pol.: https://www.youtube.com/watch?v=Nm7oHMpK3PI

SONY DSC
SONY DSC