Zákaz sportovní činnosti

Ragby Zdar,

Na základě nově přijatého Usnesení Vlády ČR dochází s účinností ode dne 22. října 2020 od 06:00 hod. do dne 3. listopadu 2020 do 23:59 hod. k těmto zákazům a omezení. Ve vztahu ke sportu dochází k zásadnímu omezení (zákazu) k provozování sportovní činnosti.

Sportování uvnitř:

Provoz a používání sportovišť ve vnitřních prostorech staveb (např. tělocvičny, hřiště, kluziště, kurty,…., tréninková zařízení) a vnitřních prostor venkovních sportovišť je zakázán. (Jedná se tedy o úplný zákaz výkonu sportovní činnosti na vnitřních sportovištích bez ohledu na charakter sportovní činnosti (organizovaná, neorganizovaná, amatéři, profesionálové apod.).

Sportování venku:

Venkovní hřiště mohou být v provozu, ale nelze je využívat pro sportovní činnost amatérských či poloamatérských sportovců. V tomto ohledu, sportování je možné v přírodě nebo parku, ne však více jak dvou lidech. Výjimku mají členové stejné domácnosti. 

Výjimku pro sportování na venkovních hřištích mají profesionální sportovci. Profi sportovci mohou využívat prostor venkovních hřišť a to i ve více než 2 osobách, ale musí se jednat o zaměstnance stejného zaměstnavatele nebo osoby společně vykonávající podnikatelskou nebo jinou obdobnou činnost.

Níže naleznete odkazy na:

  1. Usnesení vlády ČR č. 1079 vztahující se k těmto restrikcím a zákazům
  2. Výkladové stanovisko ČUS k tomuto usnesení

Děkujeme,

VV RCS a ČSRU

U14 v Přelouči

Tuto neděli na nás čekala možná poslední podzimní možnost si zahrát utkání se soupeři. V plánu jsme měli 2 utkání. Naše A mělo hostit Vyškov a B cestovat do Přelouče a hrát proti spojenému B týmu Babic a Přelouče.

Vyškov bohužel svou návštěvu Prahy na poslední chvíli zrušil a šanci si zahrát nevyužil. B tým odcestoval do Přelouče ve 20ti hráčích. Po poslední výhře nad Babicemi B jsme nechtěli nijak výrazně posilovat náš záložní tým, i když k tomu byla po zrušeném domácím zápasem s Vyškovem příležitost. V nominaci se tak objevili 2 úplní nováčci a 2 hráči ročníku 2009 s kompletním ostrašením, kteří též nastoupili ke svému prvnímu utkání v U14.

Díky tomu, že Babice s Přeloučí sehrávali 2 zápasy na jednom místě, a měli tím možnost posílit svůj tým o lavičku A týmu, byl zápas vyrovnaný. Takové zápasy máme nejraději. Hráčům nabízí nevětší možnost posunu svých herních dovedností, nutí je k maximálnímu nasazení a bojovnosti. Určitě byl přínosem pro oba soupeře. Opět jsme výrazně zarotovali sestavou a nabídli hráčům hru na dalších postech. Pokládali jsme první pětku zápasu, soupeř dokázal skóre korigovat a dostat se do vedení. Možnost otočit zápas položením ze závěrečného tlaku nám, bohužel zmařila individuální chyba v těsné blízkosti pětkoviště a následně nařízený mlýn pro soupeře ukončil utkání.

Několika hráčům našeho Ačka, kteří nedostali možnost naskočit do zápasu B týmu, se otevřela možnost sehrát utkání v barvách Zlína proti Babicím A. Ti, kteří toho využili, určitě nelitovali a podíleli se tak na vítězství Zlína několika položenými pětkami a spoustou asistencí.