Zemřel Pavel Hrouda (82)

Se zármutkem sdělujeme, že odešla nepřehlédnutelná postava slávistického ragby, dlouholetý člen klubu a hráč Pavel Hrouda. 

 

Pavel byl všestranný sportovec, začínal s rychlostní kanoistikou, byl nadšený fotbalista, plavec a samozřejmě ragbista, kde uplatňoval svůj velký fyzický fond a rychlost. Vedle toho byl duší a aktérem společenského dění klubu. Ti, kdo se pohybovali v jeho blízkosti, v dobách nejlepších let, si budou připomínat jeho nespočetné eskapády a dobrodružství po zápasech, na zájezdech i v osobním životě. 

 

Pavel neměl přezdívku, byl to prostě Hrouda, bojovník, tahoun zábavy, znalec vína, nočního života, žen, mariášník a milovník sportu. 

 

Pavle, budeš svým kamarádům hodně chybět, ale legenda neumírá.

 

 

 

 

Autor: Jan Stránský

Six Nations 2021 Super sobota

Poslední den Poháru šesti národů, sobota 20.3. by měl přinést rozuzlení celé soutěže. Ale nebude to jednoduché. Jednak proto, že je v sázce jak vítězství v Poháru, tak získání Grand Slamu a také proto, že utkání Francie – Skotsko bylo odloženo nejspíše na 26.3. A to může významně promluvit do konečného pořadí. V každém případě může být důležitá matematika s bonusovými body. 

 

Zatím je toto pořadí zemí: Wales, Irsko, Francie, Anglie, Skotsko a Itálie. 

 

Dosud neporažený Wales má skoro jisté vítězství v soutěži, ale má také také dobrou šanci získat Grand Slam. Bude však muset v sobotu večer porazit Francii na Stade de France v Paříži. Jistě nelehký úkol, protože Francouzi budou chtít odčinit svoji porážku minulý týden s Anglií. Té je třeba složit poklonu za velmi motivovaný a zodpovědný přístup ve výborném a dramatickém utkání, které skončilo 23:20. Francouzi propásli příležitost a Angličané si po nevýrazných výkonech zachránili reputaci před svými příznivci.

 

Pakliže se situace podle některých scénářů v sobotu ještě trošku zaplete, budeme si muset počkat na konečný výsledek Poháru šesti národů ročník 2021 až do příštího pátku. Jaká škoda, že stadiony nemohou být plné diváků, to by byl hukot! 

 

Stejně, užijte si to v sobotu odpoledne a v podvečer na TV Nova Sport 1 a 2. 

 

Rugby zdar!       

 

Autor: Jan Stránský