Rugby 7s Fiji má opět olympijské zlato

Na olympijských hrách v Tokiu se znovu uskutečnil turnaj v rugbyových  „sedmičkách“,  se stejným výsledkem jako na předchozích hrách v Rio de Janeiru.

 

Zlaté medaile získali zase Fidžané po vítezství nad Novým Zelandem v poměru 27:12. Jak vidno, ani vládci světového ragby, All Blacks, nejsou neporazitelní a obyvatelé pacifické  souostroví si to teď vychutnávají celonárodními oslavami.

 

Sedmičkové ragby se tedy zabydluje i na olympiádě a věříme, že si tato krásná hra získá oblibu i u nás. Na evropské týmy medaile nezbyla, na třetím místě skončili argentinské Pumas.

 

Hrajte sedmičky, stojí to za to!

 

Autor fotografie : Phil Noble, Reuters

Poděkování a ukázka ragby na fotbalovém dětském kempu

Ráda bych poděkovala Kapitance RC Slavia Janě Alexanderové a Kristýně Dubnové.

 

 

Na pozvání Markéty Matějkové připravily Slávistky – kapitánka Jana Alexandrová a Kristýna Dubnová ukázkový trénink ragby pro neragbisty na dětském fotbalovém kempu. 

 

Děti byly nadšené a vše dělaly s obrovskou chutí a nasazením. Pro velký úspěch jsme byly pozvány, abychom ukázku zopakovaly pro fotbalistky Slavie. 

 

Nakonec jsem se dočkaly i odměny – vypadá  to, že náš sport některá děvčata zaujal natolik, že je budeme moci přivítat u nás v týmu.