U16 – Drama na Dragonu

Tuto sobotu jsme odehráli utkání na Dragonu.

Zápas se měl původně hrát u nás v Edenu. Soupeř nás požádal jestli bychom vzhledem k oslavám založení jejich klubu nepřijeli.


Žádosti jsme vyhověli a v počtu 15 hráčů jsme vyrazili směr Brno.


Utkání se od začátku vyvíjelo v náš prospěch, když jsme úspěšně bránili a navíc si vytvořili šance ke skórování především přes našeho nejrychlejšího hráče Filipa Hamouze.


Poločas jsme vyhráli 26:5 a málo nasvědčovalo tomu, že se zápas ještě pořádně zamotá.

Druhý poločas nezačal špatně a záhy padla pětka na každé straně. Utkání se začalo lámat ve chvíli kdy přišlo vyloučení pravého pilíře Tomáše Nedbala.


V tu chvíli jsme znervózněli a soupeř se nadechl k mohutnému závěru, kdy nám během 10 minut položil 3 pětky.


Naštěstí pro nás nebyl v konverzích tak úspěšný a nakonec si vezeme výhru 33:29!


Tuto neděli odehrajeme poslední utkání ve Zlíně.


Rugby Zdar!


Video ze zápasu:

 https://www.youtube.com/watch?v=3yPZykZO6ac&t=35sAutor: Richard Altmann

U14 – Jedeme do města pod Špilberkem

Na neděli jsme naplánovali první pořádný zájezd naší kategorie.

 

Sraz v 5:00 ráno na Hlavní nádraží byl neklamným znamením, že vyrážíme na Špilas. Nakonec se nás sešlo na peróně čtrnáct statečných. Některým zabránila v účasti karanténa nebo zranění, což se nedá nic dělat, přejeme brzké uzdravení, nebo klidnou izolaci. Jiní nechtěli s námi jet z různých dalších příčin. Hlavně oni můžou litovat, protože zájezd to byl parádní.

 

Na cestu jsme stanovili několik pravidel, jejichž porušení bylo odměněno různými kulturními „tresty“. Takže jsme si poslechli pár básniček, písniček, viděli tance a mohli ocenit pantomimu.
Po příjezdu do města veletrhů jsme si našli čas i na krátkou procházku.

K zápasu jsme nastoupili posílení o tři kluky, kteří přijeli již předem z Prahy automobily. Dragon disponuje velkými a silnými hráči, ale i naše „malá“ a „mladá“ sestava předvedla hlavně v první půli, že si dokáže poradit i s většími soupeři. Ke konci už nám docházely síly a tak po nadějném prvním poločase skončilo utkání celkem výrazně pro domácí. Gratulujeme tedy k vítězství a doufáme, že na jaře se s nimi utkáme v plné síle.

Účastníci zájezdu užili i zpáteční cestu a s mírným hodinovým zpožděním jsme dorazili domů.

 

Ještě jednou díky všem hráčům!

 

Autor: Radim Hobzík