Slávistický Báll odložen !

Vážení přátelé,

s politováním musíme, vzhledem ke zhoršující se situací epidemie C19, přijmout nepopulární opatření a odložit konání Bállu na pozdější dobu.

Chtěli jsme se společně dobře bavit a ne prožít večer ve stínu epidemie.

Věříme, že se věci v dobré obrátí a Báll se úspěšně uskuteční 19.3.2022 v Želivárně.

Vaše předplatné zůstává v platnosti.

Ceny do tomboly na své vítěze také počkají.

Těšíme se, že vše dobře dopadne a v únoru se setkáme.

Děkujeme za pochopení

OPEN 7s OLYMP U14

Poslední miniturnaj 7s podzimní části sezóny jsme odehráli na Olympu.

V sobotu 20. listopadu jsme přijali pozvání na poslední ragbyové klání Open 7s v tomto roce. Díky alternativním možnostem ragby, jsme si protáhli sezónu již o 3 hrací víkendy a udělali tak maximum pro rozvoj hráčů naší kategorie.


Po problémech s počty přihlašovaných hráčů na víkendové akce, který nás provázel po celou sezónu, jsme poprvé měli dostatečný počet a mohli jsme nominovat. Vybrali jsme 12 hráčů, což je obvyklý počet na turnaje 7s. Turnaj jsme odehráli v dobrém tempu i energii a zaslouženě jsme si odvezli cenu za vítězství.


V předvečer turnaje se k nám donesla též možnost účasti vybraných hráčů na prvním regionálním srazu RSCM U14 (regionální sportovní centrum mládeže), které by mělo navazovat na SCM (sportovní centrum mládeže) zřízených přímo v klubech. Srazy RCSM kopírují klíčová národní témata, první byl zaměřený na skládku a individuální obranu. Součástí srazu RSCM jsou též trenérská školení, zaměřená na stejná témata.


Více o projektu SCM:
Projekt Sportovních Center Mládeže (dále jen “SCM”) svým zaměřením směřuje k zlepšení výkonnostní úrovně všech reprezentačních kategorií a to od kategorie U14 až po kategorii U23 a je zaměřen výhradně na talentované hráčky a hráče s potenciálem vrcholové sportovní výkonnosti. Naopak se nejedná o program určený k rozvoji komunitní úrovně ragby.


Základním principem rozvoje je vytvoření struktury poskytující možnost kvalitnější sportovní přípravy v rámci klubu, na kterou bude navazovat struktura regionálních center a dále reprezentačních výběrů s cílem zlepšit funkčnost tréninkového procesu ve smyslu dosažení vyšší míry trénovanosti a základních dovedností hráčů tak, aby se reprezentační trenéři mohli více zaměřit na výběr hráčů, budování týmu a technicko – taktickou připravenost reprezentačních celků.


Nadstavbou tohoto projektu je poskytnout nejtalentovanějším hráčkám a hráčům takovou úroveň tréninkového procesu, která by umožňovala jejich uplatnění v profesionálních soutěžích v zahraničí.

 

Autor: Aleš Vít