Šťastný nový rok 2022

Vážení přátelé,


ta neviditelná čínská potvora nám ani v letošním roce nedala pokoj. 


Ale nepodlehli jsme! 


Díky všem členům našeho klubu, rodičům, podporovatelům, sponzorům a fanouškům, se nám podařilo i v této složité situaci uskutečnit řadu projektů na našem stadionu a dosáhnout úspěchů přímo na ragbyovém hřišti. 


Rádi bychom vám za vaší obětavou spolupráci a podporu, ať již měla jakoukoliv podobu, upřímně poděkovali a vyjádřili přání, abyste vaší přízeň zachovali klubu i v příštím roce 2022.Přejeme vám klidné a spokojené prožití vánočních svátků a hodně štěstí, zdraví a úspěchů v novém roce.


Ragby a Slavii zdar!


Jan Stránský


za výkonný výbor RCS

Zakončení sezóny na lasergame a ocenění pro U14 Hráče roku.

Podzimní sezónu jsme zakončili na lasergame v Braníku. Děkuji všem hráčům za účast a děkujeme všem rodičům, kteří náš tým podpořili nejen osobní účastí, ale i drobným finančním příspěvkem. Speciální dík Veronice K. za její dárek pro trenéry.

 

Před zahájením lasergames, ve kterých nakonec byli ti nejúspěšnější „střelci“ Sebík a Štěpán, jsme si předali nějaká ocenění.

 

Tady je jejich souhrn:

 

Ceny U14:

 

U14 Hráč roku 2021 – Štěpán Adamec – zvolili jsme ho za poctivý přístup k tréninkům a zápasům, za nepřehlédnutelný přínos ke hře celého týmu, nenápadný lídr mužstva, za jeho respekt k ostatním spoluhráčům a ochotu jim pomáhat.

 

Železný muž 2021 – Davído Belica za pravidelnou účast na všech trénincích a zápasech.

 

Skokan roku 2021 – Hubert Tejnora z mladších kluků nejvýraznější. Je schopný spolehlivě zahrát na jakékoliv pozici v útoku. S respektem, ale beze strachu proti jakémukoliv soupeři. Naprosto spolehlivý v přístup k tréninkům a zápasům. Nechyběl ani na jediném zápase nebo turnaji.

 

Objev roku 2021 – Matěj Kačírek sice hraje rugby dost dlouho, ale po tom, co nám málem utekl k fotbalistům, ukázal svojí šikovnost, odvahu a přístup k zápasům proti o mnoho větším a těžším soupeřům. Naprosto nás šokoval na 7s v Úžicích, kde si poradil s obrovitým útočníkem jednoho ze soupeřů. Cena za Skládku roku mu unikla jen o chlup.

 

Nováček roku 2020/2021 – Dan Kirschner. Vzhledem k tomu, že jsme se loni nemohli sejít, vybírali jsme z kluků, kteří přišli od podzimu 2020. Mezitím se z Dana stal hráč základní sestavy a hlavně spolehlivý mlynář.

Cena za nejvíc položených pětek 2021 – Lukáš Rindt. Podle všech dostupných statistik naprosto nejvíce bodující hráč.

 

Skládka roku 2021 – Šimon Hobzík za excelentní zastavení úžasné tříčtvrtky brněnského Dragonu, hráče na kterém soupeř staví svojí hru.

 

Tahoun roku 2021 – Lukáš Hogen za ochotu přijít a hrát vždy a všude /včetně Brna/.

Univerzál roku 2021 – Štěpán Vít. Když nemáš specialistu na jakoukoliv pozici v roji nebo v útoku, dej tam Pepin a bude tam stejně dobrý.

 

Lídr týmu 2021 – Denis Altmann za předzápasové přípravy a hlavně za excelentní vedení spoluhráčů na cestě do Brna, včetně evidence jejich „hříchů“ doslova na své kůži.

 

Autor: Radim Hobzík