U19 : Slavia – Olomouc 66:10

V neděli 27.3 kategorie U19 nastoupila doma ke svému prvnímu soutěžnímu zápasu.

Soupeřem byla Olomouc, která na podzim podávala solidní výkony. Velkým otazníkem byla naše hra.

 

Po dlouhé zimě, odchodu téměř třetiny hráčů, výpadcích jedinců z tréninků, absence soustředění a přípravných zápasech se nevědělo co očekávat.

 

Naše hra od začátku utkání byla ofenzivní a celistvá, podařilo se nám dostat soupeře pod souvislý tlak, který vytvářelo celé mužstvo. 

Roj rozbíjel obranu hostí a připravoval situaci pro útok. Tak se nám dařilo přehrávat soupeře a skórovat. Po prvních položeních se hra ještě zlepšila a skóre v poločase bylo 40:5. 

Postupně přidával položení i roj a v určitých fázích zápasu mužstvo předvádělo velmi pohledné akce.

 

Soupeř stále hrál, situaci nevzdával a přispěl tak ke krásnému utkání, v kterém naše jarní premiéra skončila úspěchem. 

 

Konečný stav byl 66:10.

Foto: N.Novotná

Slavia vs Petrovice / 1. kolo U14 Liga Ragby XV /

První soutěžní zápas po dvou letech k nám přivedl tým z Petrovic.


Byli jsme nadšení i nervózní zároveň. Soupeř nám svojí sílu předvedl již v zimní přípravě, když s přehledem zvítězil v modelovaném utkání na naší UMT. 

Petrovice jsou také jeden z pouhých tří českých a moravských týmů, ze kterých čerpá současný národní výběr U14. 

 Že jsme se neobávali nadarmo ukázala hned první minuta, když jsme dostali okamžitě pětku z výkopu a prohrávali jsme 0-7. To ale bylo všechno k čemu jsme Petrovice pustili. V 8. minutě jsme srovnali a postupně přebírali taktovku zápasu do svých rukou. 

V poločase byl stav 7-7. 

Do druhé půle jsme vstoupili s nadšením a snahou strhnout zápas na svojí stranu. Deset minut před koncem už mluvilo skóre 21-7 v náš prospěch. Petrovice se ještě zmohly na konečnou korekci stavu na 21-12. 

 

Celkově solidní týmový výkon nás dovedl k vítězství nad soupeřem, se kterým jsme si dlouhé roky nevěděli rady. O to více cenné je naše vítězství.

 

Autor: Radim Hobzík