Povinné vítězství: RC Slavia – RC Zlín 78:7

Proto abychom se probojovali do další časti soutěže o Pohár ČSRU bylo třeba zvítězit nad nováčkem soutěže RC Zlín, se kterým jsme se již léta nestřetli.


Sobotní utkání začalo velmi slibně, neboť jsme již od první minuty vedli 7:0. Zápas jsme měli po celý průběh ve své režii i když soupeř čas od času zahrozil rojem, který mají Zlínští těžší a silnější než my, ale opět se důslednou obranou podařilo tyto snahy eliminovat. 

Jako v předchozích zápasech zahráli velmi dobře mladíci v útoku, který dosáhl většiny slávistických bodů. Slavia má dnes nejnižší věkový průměr v celé soutěži, v tomto utkání to bylo dokonce pod 21 let! Mladí hráči mají rychlost, odvahu, dobrou techniku a celkově velmi dobrý potenciál.

 Až v závěru zápasu, kdy chtěl každý skórovat se dopouštěli poněkud laciných chyb, které by se se silnějším soupeřem mohly vymstít.


K výsledku je třeba podotknout, že Zlín hrál část zápasu o čtrnácti hráčích kvůli zranění a s prázdnou lavičkou. Slavie naproti tomu mohla se zajištěným vítězstvím uplatnit všechny hráče ze střídačky.


V příštím týdnu půjde již do tuhého, protože našim soupeřem bude RC Praga, která v A skupině skončila třetí. Utkání se hraje v sobotu 1.10. od 12,00 hod v Edenu.