U14, OPEN 7s Úžice

Posední říjnový víkend, kdy většina republiky čerpala ragbyové volno, jsme si s kategorií U14 vyrazili na další turnaj série OPEN 7s, tentokrát do Úžic. Olympijský formát hry o 7mi hráčích vnímáme jako skvělý doplňkový sport k soutěžím 15s i v rámci všeobecného sportovního rozvoje hráčů. Přehlednost, velká interakce s míčem a hrou samotnou, spousta prostoru pro rozvoj individuálních dovedností a hlavně dostatek místa pro pohyb a tvorbu týmového ducha.

I přes to, že se jednalo o neoblíbený prázdninový termín turnaje, hráči s radostí opustili chaty a chalupy o něco dřív a přijeli si užít skvělou atmosféru, které je ve srovnání s jinými kolektivními sporty v ragby opravdu záviděníhodná.

„Dneska mě to s hráči moc bavilo. Všichni přijeli s dobrou náladou a hned na začátku jsme si stanovili hlavní cíl a to ten že budeme všichni odjíždět s ještě lepší. Myslím, že úkol č. 1 splněn“

 

Nakonec nás bylo 9, tak si všichni zahráli do syta a to vždy minimálně celý poločas v kuse. Díky drobnému zranění na začátku druhého zápasu spousta z kluků odehrálo celý turnaj bez střídání. První zkušenosti se sedmičkami sbíral Adam, který si nezapomněl položit. Z jednotlivých úkolů se nám dařila komunikace, roztahování hry do křídelních prostorů i bojovnost a podpora. V posledním zápase jsme dominovali v obraně a konečně jsem měl pocit, že tam chtějí všichni vypustit duši pro tým.

Pokud nic jiného tak bych si moc přál, aby si to kluci nesli s sebou do dalších fází přípravy.

 

Naše hra byla nejpestřejší ze všech týmů v kategorii, spousta pokopů skrz i přes obranu a opakované dobře umístěné kopy do otevřených prostor daleko za obranou. Skvěle kopy při rozehrání po položení nám ulehčovali zisky balónů.

 

Za mě tedy 5 hvězdiček…

Autor článku : Aleš Vít 

Jen pro silné nervy

RCS – Dragon Brno 17:15

Třetí utkání s Dragonem v Poháru ČSRU 2022 bylo možná ovlivněno dvěma našimi předchozími výhrami a to jedné hodně přesvědčivé, takže se Slávisté domnívali, že půjde vše hladce. Nešlo! Brno využívalo převahy svého roje a Slavia naopak nedokázala využít potenciál svého útoku, který konečně nastoupil v nejlepší sestavě. Bohužel prohrávané mlýny a chyby v autech neposkytovaly útoku dostatek kvalitních míčů. I když Slavia 2x skórovala právě útokem,nebyly pětky uznány pro malé, ale přece jenom zaznamenané předhozy. Konec utkání se rychle blížil a Slavia stále prohrávala o 5 bodů. Nakonec se v poslední minutě utkání podařila akce útoku, položená pětka srovnala stav a proměněný kop znamenal vítězství červenobílých 17:15. Jen pro otrlé!

Poslední pohárové utkání o konečné umístění ( utkání o 5.místo – hraje se jen  jedno utkání) odehrajeme v sobotu 19.11.2022  od 11:00 hodin v Říčanech se společenstvím  Mountfield Říčany B/Iuridica.