Maxim Broda: Ragby do škol

Ragby do škol je další skvělý a zábavný program, který vyrazil mezi mladé talenty. V pondělí a úterý 29.-30.1 nás navštívili trenéři z klubu Slavia Praha ragby. Ukazovali nám různé zajímavé hry, které se líbily celému 1. stupni. Hry byly přizpůsobeny k práci s ragbyovými míči. Naučili jsme se např. jak se s míči pracuje při příhře spoluhráči, i jak se lépe drží při běhu. Trenéři byli přátelští. Vše měli připraveno dopředu, a tak mohli hodiny probíhat svižně bez problémů. Myslím si, že se nikdo ani chvilku nenudil. Samozřejmě jsme se v klidu po zadýchání a zábavě s trenéry i protáhli. Udělali si fotku na památku, a každý si odnesl nálepku a letáček s programem, kdybychom se chtěli přidat k mladým drsňákům ze Slávie.

Autor: Maxim Broda 5.B
ZŠ Jakutská

Z Vídně jsme přivezli cenné vítězství .

V sobotu 17. února odstartovala 1. liga a našemu Týmu se podařilo přijmout 1. velkou výzvu, kterou představoval náš zápas ve Vídni s místním RU Donau Wien.

Vítězství 29:8 se však rozhodně nerodilo lehce, jednoduše a už vůbec ne „samo“ , soupeř na nás vyrukoval s kompaktní agresivní obranou a kvalitními standardními situacemi, přičemž se poločasové skóre zastavilo na těsném stavu 12:8 v náš prospěch.

Obě pětky zaznamenané v prvním poločase nám však jasně potvrdily, že cesta, jak přehrát houževnatý a individuálně kvalitní domácí tým, vede přes rychlou hru do vnějších prostor hřiště.  Tento herní plán začal o poznání lépe vycházet ve 2. poločase, kdy už jsme se tolik nepřizpůsobovali hře našeho rivala, naopak jsme čím dál víc diktovali rychlejší a plynulejší tempo hry a zlepšili jsme protiútoky po kopech soupeře.

Výsledkem byly další tři pětky a ofenzivní bonusový bod, který znamenal, že si z Vídně přivezeme plný počet 5 bodů do tabulky 1. ligy. Velké uznání a respekt patří naším hostitelům, kteří důkladně prověřili náš mladý Tým a během intenzivních 80 minut i odkryli rezervy v naší hře, na kterých už pracujeme vzhledem k dalšímu kroku na naší společné cestě za našimi cíli, který představuje zápas proti Zlínu, hraný tuto neděli 25.2. na Markétě.

Na tento match Vás všechny srdečně zveme, těšíme se, že se zase herně posuneme dál a děkujeme Vám moc za Vaši podporu.