SIX NATIONS CUP 2021

V naprosto nestandardní situaci způsobené celosvětovou epidemií se uskuteční nový ročník Poháru šesti národů. Ragby tím ukazuje, že jej žádný virus nezlomí a že je nadále tou úžasnou hrou vzdor všem překážkám.

Loňský ročník byl těžce zasažen karanténami, přesto se však s půlroční přestávkou dohrál a týmy předváděly skvělé zápasy i před prázdnými tribunami. Nakonec zvítězili Angličané před Francouzi, jen lepším skoré. Ve vzájemném zápase vyhráli Francouzi, ale ti pak prohráli se Skoty a připravili se tak o celkové vítězství.

V letošním ročníku jsou opět tato dvě mužstva favority. Angličané mají velmi silný, zkušený tým, Francouzi staví na mladých nadějných hráčích, které trenér Galthie již připravuje na světový šampionát ve Francii v roce 2023. Welšané a Irové se vloni dost hledali, nicméně není možné je v žádném případě podceňovat. To jen věčný otloukánek Itálie i přes stále se zlepšující herní projev, bude ráda, když vyhraje alespoň jedno utkání.

Takže se začíná o prvním únorovém víkendu, 6.2. se uskuteční utkání Itálie – Francie a Anglie – Skotsko, 7.2. bude hrát Wales proti Irsku. Do 20.3., kdy šampionát končí, se pak můžeme těšit na špičkové ragby, které nám tolik scházelo!

Na jakém televizním kanálu bude možnost turnaj sledovat upřesníme.

Autor: Jan Stránský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *