Mladý slávista ohromil Francii. V prvním zápase za Monako dal hattrick

České ragby nevídaným způsobem prorazilo ve Francii. Slávistický křídelní útočník Adam Miřácký ve svém vůbec prvním zápase ve špičkové sérii sedmičkového ragby Supersevens položil tři pětky.


Tým Monaka, jehož dres začal tento týden mladý slávista oblékat, díky tomu vyhrál první poločas zápasu proti Toulouse 21:0, celkově pak 40:7.

Mužstvo ze středomořského knížectví se i díky teprve osmnáctiletému českému reprezentantovi stalo vítězem turnaje pořádaného v přístavu La Rochelle na březích Atlantského oceánu.

Monako v sobotu vyhrálo všechna čtyři utkání, včetně finále. Miřácký ještě jednu pětku přidal.


„Zjevení,“ uvedl francouzský deník Matin titulkem článek o premiérovém vystoupení českého ragbisty v soutěži.


Komentář ocenil Miřáckého dravost a rychlost, jeho výbušnost srovnal dokonce s dragstery, tedy automobily či motocykly určené ke sprintům na kratší vzdálenosti. Pořadatelé vybrali slávistu mezi čtyři největší objevy turnaje.

Odchovanec ragbyové Slavie Praha přitom působí v monackém klubu teprve týden. „Našel jsem tady mimořádně přátelské prostředí, je to tu úžasné,“ pochvaloval si útočník.


Do Monaka přivedl Miřáckého trenér týmu a někdejší francouzský olympionik Jérémy Aicardi. Ten nedávno začal působit v českém ragby v roli konzultanta, a to na doporučení trenéra národního týmu klasického patnáctkového ragby Miroslava Němečka. Oba spolu hrávali profesionálně ve Francii v týmu Oyonnax.


„První zápas, tři pětky, co si přát víc!“ komentoval Aicardi s úsměvem výkon mladého slávisty. Miřácký si získal jeho pozornost na letním mistrovství Evropy v polském Krakově, kde slávista položil více než polovinu všech pětek českého národního týmu.

Sobotní turnaj v La Rochelle byl druhým podnikem čtyřčlenné série Supersevens. Monako v prvním díle skončilo druhé, třetí turnaj se hraje již tento víkend v jihofrancouzském gaskoňském městě Pau. Vyvrcholení série pak bude v listopadu hostit Paříž. V moderní čtvrti La Défense kvůli tomu vznikne krytá hala, která pojme 32 tisíc diváků.


Mladý reprezentant zůstává ovšem i hráčem extraligové Slavie a měl by se účastnit několika podzimních zápasů tuzemského Poháru XV.


Již 3. září se Miřácký spolu s českou reprezentací do 20 let představí v kvalifikaci mistrovství Evropy proti Polsku. Zápas se hraje ve středočeských Říčanech.


Autor: Petr Brýma, aktualne.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.