Ohlédnutí za Pohárem šesti národů 2023

Právě skončená nejvýznamnější ragbyová soutěž Evropy přinesla nádherné sportovní zážitky a vynikající výkony všech mužstev. Konečné pořadí, Grand Slam pro Irsko, druhé místo Francie, trochu překvapující třetí místo Skotska, na čtvrté pozici zklamaná Anglie, pátí Velšané a jako obvykle bez vítězství Italové.

K nejlepším zápasům jistě patřilo vítězství Skotska nad Anglií hned v prvním kole a hlavně drtivé vítězství Francie na Twickenhamu opět nad Anglií a samozřejmě všechny zápasy Irska. To si po letošním triumfu upevnilo svoji pozici světové jedničky v hodnocení World Rugby, a zcela zaslouženě! Nemají slabinu v žádné formaci, hrají nesmírně důrazně, rychle a organizovaně. Podobně jsou na tom Francouzi, kteří se opět vrátili k  svému pověstnému „French flair“, nápadité hře postavené na skvělých spojkách a třetí řadě. V domácím prostředí na letošním Světovém poháru je to rozhodně jeden z nejvážnějších adeptů na titul. Angličané se pod novým trenérem hledali, ale nenašli a velšské ragby bohužel prochází  viditelným útlumem, když se příliš spoléhá na starší hráče. Příjemným překvapením byli letos Italové, kteří hráli rychlé, technické ragby, ale bohužel jim zase došel dech ve vyrovnaných utkáních s Francouzi a Skoty.

Nadcházející utkání na jižní polokouli, kdy se střetnou Nový Zéland, Jižní Afrika, Argentina, Austrálie jistě výrazně promluví do světového pořadí a odhalí ambice pro letošní Světový pohár.

Máme se určitě na podzim na co těšit!     

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.