Jak si na podzim vedli sešívaní U12 – U18?

Zimní přestávka dává příležitost zhodnotit vstup do sezóny mládeže a juniorů z Edenu. Náročný program měli především kluci z U18, kterým do programu zasáhly reprezentační  srazy a nedávné ME U18 v Praze.


“Osmnáctky” podzim zahájily povedeným soustředěním v Kořenově, kde se trenérům povedlo nastavit herní systém, který si trojice trenérů Vladimír Miřácký, Vlasta Bažant a Petr Šarhan pro hráče naplánovala. “Podíl na tom má i kolega z Jižní Afriky,” pochvaluje si šéftrenér Vladimír Miřácký. Kvalitní příprava se odrazila hned v úvodu sezóny dominantním výkonem s Olympem a těsnou porážkou od Říčan. Závěr podzimu už tak veselý nebyl, mimo jiné i kvůli zmíněnému domácímu evropskému šampionátu, kterého se zúčastnili i slávisté.


V hodnocení sezony trenéři vyzdvihují výkony několika hráčů. “Náš kapitán Štěpán Bouček se ukazuje jako muž na správném místě, neustále bojuje a strhává ostatní příkladem. Milým překvapením jsou výkony mladíků Cyrila Dubna na zadáku, Kristiána Terinka na tříčtvrtce a Sama Valty na mlynáři,” vypočítávají Vlasta s Vláďou.


Kategorie U16 prožívá zajímavý podzim. Je plná mladých talentovaných hráčů, kteří nejenom zdokonalují své ragbyové dovednosti, ale také se formují do týmu. Tvrdě pracují pod vedením trenérského štábu ve složení Richard Altmann, Milan Lažanský, Martin Belica a Michal Müller.


V uplynulých měsících se sešívané “šestnáctky” musely vypořádat s různými výzvami, včetně několika náročných zápasů. Hráči ovšem prokázali odhodlání a bojovnost. Velký podíl na pozitivní atmosféře má kapitán týmu Jan Šrámek. “Stal se klíčovým hráčem na hřišti i mimo něj, jeho vůdcovství a schopnost motivovat spoluhráče hraje klíčovou roli,” chválí kapitána trenéři.


Očekávání trenérů Aleše Víta a Radima Hobzíka splnili kluci z U14. Pro řadu z nich byl posun o kategorii výš o to náročnější, že si museli zvyknout na větší hřiště a plný počet hráčů, tedy 15. “Což klade velký důraz na fyzičku. Jádro týmu tvoří při zápasech starší hráči, kteří v kategorii sbírali cenné zkušenosti již v loňském roce. Mladší hráči ale nezůstávají nikterak pozadu,” hodnotí Radim s Alešem.


Bolavým místem U14 je počet hráčů. Vinou zranění, které z naprosté většiny nepochází z ragbyových aktivit, i dlouhodobých nemocí bývá k utkání občas připraveno pouze 15 až 18 hráčů z šestadvaceti, kteří chodí na tréninky. “Pokud byste věděl o kamarádovi, bráchovi, který má o ragby zájem a potřebuje jen popostrčit, ve Slavii ho uvítáme,” obrací se trenéři na čtenáře tohoto newsletteru.


Kromě každoroční proměny týmu, kdy starší odchází, přichází mladší a chvíli trvá, než si na sebe zvyknou, má kategorie U12 i nově složenou trenérskou dvojici. Ke Zdeňkovi Řezníčkovi se z U10 posunul Kuba Dvořák. Oba jsou dlouholetými kamarády a jsou se Slavií spojení i bývalou hráčskou kariérou. I to zřejmě přispělo k relativně rychlému využití nováčků s mazáky.“Máme letos tým talentovaných hráčů, kteří nejenže dělají výrazné sportovní pokroky, ale také se rozvíjejí lidsky. Upřednostňujeme rychlé a útočné ragby, protože proti některým soupeřům bojujeme s menší váhou a silou. V posledních zápasech jsme ale viděli skvělé a kvalitní výkony. S radostí se těšíme na nadcházející jaro,” hodnotí podzim Zdeněk s Kubou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.