Adam Miřácký: Ve Francii jsem se potkal s profesionální úrovní ragby

Dvojnásobný ragbista roku ve Slavii, stejné ocenění na národní úrovni U18 před dvěma lety, prestižní angažmá ve Francii, účast na Evropských hrách a ME, vicemistr republiky. Jak ti to zní?

 

Zní mi to jako dobře odvedená práce, ale pořád mi to nezní dost dobře na to, abych se s tím spokojil. Myslím si, že se mám ještě co učit a doufám, že ještě co zažít. Kdo ví, co se tam v budoucnu ještě objeví za další úspěch.

 

Čeho z toho výčtu si považuješ nejvíc?

 

Pro mě osobně je nejcennější můj pobyt ve Francii, kdy jsem měl možnost vyzkoušet si profesionální úroveň ragby a zároveň si zjistit, jak to všechno funguje odlišně než u nás v Česku. Hlavně jaká atmosféra provázela každý 7s turnaj.

 

Co pro tebe znamenalo zahrát si na nedávno skončeném ME v Praze?

 

Za “dvacítky” jsem byl už na třech ME. V Praze to pro mě byla poslední příležitost zahrát si v ročníku U20.

 

Když řeknu ty a Slavia, co odpovíš?

 

Parta kamarádů, se kterýma se potkáváme už od mala a postupně spolu stárneme. A také rodinná tradice.

 

Stejná otázka, jen Slavii vyměním za ragby.

 

Ragby je sport, který se u nás v rodině nějakým způsobem vyskytl a každému z nás to změnilo život. V lockdownu jsem neměl nic jiného, než jakousi přípravu a vidinu toho, že jakmile se to všechno rozjede, tak to někam dotáhnu. A nakonec mně to dostalo až na nejvyšší 7s soutěž ve Francii.

 

Na podzim se Slavii hodně dařilo v poháru. Doma jste porazili Říčany i díky  deseti tvým bodům skončila jejich dvouletá pohárová neporazitelnost. Je to signál, že se RCS na jaře vrátí do extraligy?

 

Myslím, že to je bez diskuze. Slavia do extraligy patří, ať už to bylo loni na jaře jakkoliv. Myslím, že naše výkony jdou dlouhodobě nahoru a všichni to vnímají a začínají se nás obávat. Takže doufám, že nemluvím jenom sám za sebe, rád bych visel společné s ostatními na fotce v klubovně s titulem u nohou.

 

Komu jsi fandil na RWC a proč?

 

Skotsku, protože se mi líbila jejich hra a jejich dlouhodobý vývoj. Později jsem doufal, že by mohla vyhrát JAR, vsadil jsem na ni totiž v klubové tipovačce.

 

Věnuješ se i jinému sportu než ragby?

 

Dříve jsem se věnoval více sportům, ale postupně mi zůstalo jenom to ragby.

 

Co děláš ve volném čase?

 

Momentálně věnuji svůj volný čas škole, tréninkům a přítelkyni. Na nic víc už mi ani čas nezbývá.

 

Text: Pavel Eichler, nedori

foto: ČSRU / Martin Flousek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.