Matěj Severýn: Díky repre jsem poznal moderní rugby

Na tradičním Bálle jsme se dozvěděli jména Hráčů roku jednotlivých kategorií. Jejich výčet si můžete přečíst na webu . Vítěze „hlavní kategorie“ Matěje Severýna z A-týmu jsme vyzpovídali. Loňský rok se mu opravdu povedl. Nejen, že byl oporou RCS, ale nasbíral i několik startů za ČR a Bohemia Rugby Warriors v nové soutěži SuperCup.

 

Hráč roku 2023, jak ti to zní?

Je to pro mě velká čest a pocta. Minulou sezonu nemálo spoluhráčů podávalo nadstandardní výkony a to se také odrazilo na výsledcích zápasů, proto nemůžu být víc vděčný, že se ocenění dostalo zrovna do mých rukou.

 

Vím, že je těžké mluvit sám o sobě, ale čím sis podle tebe toto ocenění vysloužil?

Snažil jsem se na sobě pracovat jak po fyzické, tak po technické stránce. Chodil jsem poměrně často do posilovny a snažil jsem se navštěvovat tolik ragbyových tréninků, co to jen šlo, klubových i reprezentačních. Ve výsledku se ten čas investovaný do přípravy podepsal i na mé hře.

 

Co pro tebe znamená Rugby Club Slavia Praha?

V klubu už funguji několik let a neumím si představit, jak bych se bez něj v životě obešel. Nasbíral jsem zde mnoho zkušeností a ragbyových hodnot a to nejdůležitější, našel jsem tady spoustu blízkých přátel, kteří jsou pro mě druhou rodinou.

 

Letos jsi posbíral i několik cenných repre zkušeností, co ti starty za nároďák nebo Bohemia Warriors daly?

Když se nad tím zpětně zamýšlím, tak jsem vlastně načerpal více zkušeností, než jsem očekával. Díky mnoha reprezentačním tréninkům, jsem se naučil trochu komplexnější hru na mlýnové spojce. Další zkušenosti jsem si odnesl díky kvalitním soupeřům, kteří dokonale ovládají jak útočnou tak obrannou část. Zkrátka se mi podařilo zblízka poznat moderní ragby.

 

Jaké jsou tvé rugbyové sny, cíle?

Jelikož jsem teď v situaci, kdy bych rád dokončil studium na vysoké škole, tak je momentálně mým největším cílem zůstat a vylepšit svojí pozici v týmu nároďáku.

 

Nová sezona začíná za pár dnů. Jak je na tom áčko?

Na zimní přípravu si nemohu stěžovat, na tréninky v průměru docházel příznivý počet hráčů a hlavně jsme měli možnost trénovat pod odbornými trenéry atletiky a silové přípravy. S blížícím se začátkem jarní sezony je tým čím dál více motivovanější 1. ligu vyhrát a navrátit se zpět do extraligy..

[Autor: Pavel Eichler]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.