O víkendu jsme bojovali na „mistrovství světa“

Neoficiálním „svěťákem“ Havran Rugby Cup 2024 skončila letošní náročná sezóna. Kluci a holky z kategorií U8 a U10 se v sobotu vydali do Kralup nad Vltavou, nebojovali ovšem v klubových barvách, ale za Skotsko, Irsko, Austrálii, JAR, Argentinu nebo například All Blacks.

 

Havran Rugby Cup je už tradiční dětský turnaj, na kterém se hráči a hráčky vydají ze svých mateřských klubů, aby vytvořili mini výběry účastníků mistrovství světa v rugby. Spolu tak hrají děti ze Slavie, Pragovky, Petrovic, Plzně nebo Rumburku. Většinou neznají ani svého trenéra, toho jim také přidělí los.

 

Svěřenci Julie, Daniely, Žvejka, Pavla a Juana dorazili do krásného areálu asi 40 minut jízdy z Prahy v hojném počtu, RCS měla zastoupení v téměř všech „nároďácích“ v obou kategoriích Championship i Trophy. „Moje děti si vedly parádně, krásně nás reprezentovaly, bojovaly ze všech sil a byly velmi platné,“ chválí svěřence z U8 Julie.

 

Také rugbisti a rugbistky z U10 nám dělali čest, krásně skládali, přihrávali, podporovali své nové spoluhráče, pokládali pětky. „Naší slávisti byli vidět. Byli platní v každém týmu. A hlavně si to parádně užili!,“ říká Žvejk.

 

Velký dík patří rovněž organizátorům náročného turnaje. Všechny děti si odvezly kromě parádního zážitku a trička na památku také potvrzení, že v rugby není klubová rivalita na prvním místě, ale kamarádství, respekt a zábava. To ostatně potvrdil i vzácný host turnaje prezident republiky Petr Pavel, který provedl slavnostní výkop.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.