RC Slavia Praha > Béthune 2018

Béthune 2018

25.5.2018

Jako každý rok se naše kategorie U10 a U12 spojili a společně vyrazili na mezinárodní turnaj. Tentokrát jsme dostali pozvánku do francouzského města  Béthune. Cestou jsme se zastavili v zábavném parku, tento rok padla volba na Europa Park. Po strávené noci v autobuse jsme úspěšně dorazili do parku kde jsme strávili celý den plný atrakcí a zábavy. Ve večerních hodinách jsme pokračovali v cestě na místo konání mezinárodního turnaje. 

První den jsme se seznámili s okolím a hřištěm, na kterém jsme zorganizovali první náš trénink a rozdělili hráče do dvou týmů. První tým byl postaven ze silnějších a zkušenějších hráčů. B tým měl áčkový základ, ale většina hráčů pocházela z nižší výkonností skupiny. 

V dopoledních hodinách týmy odehrály první zápasy. ,,A,, tým si v prvním velice vyrovnaným zápasem s belgickým týmem, zajistil body po velice precizním výkonu a remíze 0:0. Z celkového počtu 6 zápasů naši svěřenci v žádném neprohráli, ale pouze třikrát remizovali a zbytek zápasů úspěšně zvítězili. Výkony hráčů byly opravdu výborné i díky skvělému nasazení. Hra měla perfektní organizaci a až na pár drobných individuálních chyb, jsme předváděli bezchybný výkon a krásnou hru. Utkali jsme se s týmy z Lille,Hainaut, Auxerre a další.Tímto si tým zajistil v celkovém pořadí 7. místo.

,,B,, tým na tom byl poněkud hůře, nasazení bylo stoprocentní pouze u několika hráčů, a proto z celkového počtu 6. zápasů dokázali zvítězit pouze jednou, čímž se ve výsledku umístili na 12. místě z celkového počtu 16. týmů. 

Celkově jsme nabyli přesvědčení, že pokud je náš tým soustředěný a nasazení je stoprocentní, může konkurovat jakémkoliv týmu.

Rádi bychom se takových to turnajů účastnili více a nemusí to nutně být 1000 km od domova.

Po vyhlášení vítězů jsme se vydali na cestu zpět domů. Všichni jsme byli unaveni, někteří s několika šrámy, ale v celkovém dojmu jsme byli všichni šťastni za velice příjemný čas, strávený se svými rugbyovými kamarády. 

Rugby zdar!

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec