RC Slavia Praha > Finále XV žen Spatria - Petrovice Royal

Finále XV žen Spatria - Petrovice Royal

5.11.2018

V sobotu 3.11.2018 nastoupila Spatria ve finále XV soutěže žen proti Petrovicím.  Diváci na zaplněné tribuně viděli drama, za který by se žádný Hollywoodský scénárista nemusel stydět.

Hned po výkopu zatlačily Petrovice soupeřky do obranné dvaadvacítky a z dlouhého tlaku vytěžily v 10' trestný kop. Ujaly se tak vedení 0:3. Pak se hra vyrovnala a naopak Spatria začala předvádět své silné stránky, především hru druhé a třetí řady. Převaha byla znatelná, ale častými chybami na přihrávce se Spatrie připravovala o dotažení svých šancí ke skórování. Nakonec se přece jen prosadila Tereza Haffnerová, když v 28' otočila skóre na 5:3. Po vyloučení hráčky Petrovic 10' před poločasem Spatria využila přesilovku, když se ve 38' do brankoviště dostala Sára Exnerová. Poločas tak skončil se skóre 10:3.

Druhý poločas se změnil na velkou bitvu o střed hřiště, kde nikdo nechtěl ustoupit. Nicméně Spatrii jakoby docházely síly a Petrovice udeřily. Nejprve v 62' snížily na 10:8 a pak po dalším prohraném autu Spatrie ve středu hřiště obrátily skóre na 10:13. V tu chvíli by si na Spatrii nikdo nevsadil. Hráčky působily unaveně a nedokázaly se dostat do trvalejšího tlaku. Když v 79' sbírala Lucie Johová balón ve vlastním brankovišti, většina diváků už považovala výsledek zápasu za hotovou věc. Ne tak hráčky Spatrie. Najednou přestaly dělat chyby, přihrávkami přesně nacházely adresátky a trpělivě se začaly prokousávat obranou Petrovic. Hrálo se od autu k autu a po čtyřech minutách a mnoha fázích bez přerušení hry se nakonec prosadil útok. Do brankoviště se prodrala Pavla Zahrádková a strhla vítězství na stranu Spatrie. Stejná hráčka úspěšnou konverzí uzavřela skóre na 17:13.

Diváci měli možnost vidět skvělý zápas, který byl reklamou na ženské ragby. Petrovice překvapily výbornými mlýny a v prvním poločase i spolehlivými auty. Prosazovaly se především pestřejší hrou v útoku. Spatrie těžila především ze hry roje, ale vlastní auty se jí nedařily vůbec a útočnice se dlouho nemohly spolehnout na kvalitní přihrávku. Nakonec ale Spatrie v infarktovém závěru všechno prokletí zlomila a obhájila vítězství z předchozího roku.

Body: Zahrádková 7 (1xP, 1xKP), Haffnerová 5 (1xP), Exnerová 5 (1xP)

Sestava: Bartáková, Šmejdová, Dubnová, Holčíková, Malá, Urbanová, Haffnerová, Exnerová, Hladilová, Zahrádková, Nejezchlebová, Oupicová, Kaňková, Hrubá, Švecová, Philippe, Frýdlová, Rousová, Laubová, Horáčková, Johová, Burdová, Navarová