RC Slavia Praha > Týmy > Slávistky > MČR RUGBY XV ženy SPATRIA - Petrovice Royal

MČR RUGBY XV ženy SPATRIA - Petrovice Royal

18.9.2018

V neděli na hřišti Sparty nastoupil tým Spatrie proti silným Petrovicím.  Hráčky Spatrie zaskočily soupeřky velkým tlakem, který v 9‘ zakončila první pětkou zápasu Týna Dubnová.

Po úspěšné konverzi Šárky Šimánkové se Spatria ujala vedení 7:0. Spatria i nadále pokračovala v nátlakové hře a v 15‘ se po chybě obrany dostala k míči Šárka Šimánková a položila další pětku. Úspěšnou konverzí tak zvýšila vedení Spatrie na 14:0.

Pak se hra trochu vyrovnala, ale Spatria ji stále kontrolovala. V závěru poločasu nevyužila Pavla Zahrádková trestný kop v bezprostřední blízkosti branky soupeřek. Ve druhém poločase se hra postupně vyrovnala, ale v 19‘ se po skvělé akci útoku prosadila Pavla Zahrádková a s úspěšnou konverzí zvýšila vedení na 21:0. Zdálo se, že už je rozhodnuto, ale Petrovice převzaly iniciativu a ve 21‘ a 36‘ po chybách v naší obraně snížily dvěma pětkami na 21:10. To bylo už z jejich strany vše a Spatrie pak zápas dohrála v obraném uzemí soupeřek.

Oba až do tohoto zápasu zatím neporažené týmy předvedly kvalitní výkon s poměrně spolehlivými standartními situacemi a dobrou obranou. Spatria měla mírnou převahu v kompaktním roji i útoku. Tým Petrovic spoléhal především na hru vnějších útočníků jak v obraně, kde nám ukradli mnoho balónů, tak v útoku, kde tříčtvrtka vytvářela prostor pro své křídlo.

Sestava: Dubnová, Šmejdová, Frýdlová, Holčíková, Malá, Urbanová (c), Haffnerová, Nejezchlebová,  Zahrádková, Hrubá, Oupicová, Kaňková, Švecová, Šimánková, Philippe, Kottková, Rousová, Laubová, Drahorádová, Johová, Navarová

Body: Šimánková 9 (1xP, 2xKP), Zahrádková 7 (1xP, 1xKP), Dubnová 5 (1xP)