RC Slavia Praha > Týmy > Slávistky > MČR XV ženy VYDRA - SPATRIA

MČR XV ženy VYDRA - SPATRIA

11.9.2018

V neděli nastoupil ve Vyškově tým Spatrie proti domácí Vydře. Spatrie začala s vervou a okamžitě zatlačila soupeřky do jejich obrany.  Dlouho se ale díky vlastním chybám a houževnaté obraně nedokázala prosadit bodově.

To se podařilo až v 11', kdy se do brankoviště prodrala Tereza Haffnerová. Po úspěšné konverzi Pavly Zahrádkové Spatrie vedla 0:7. Potom ale přišly chvíle hráček Vydry. Získaly převahu a ve 23' snížily na 5:7.  Pak zase převzala otěže zápasu Spatria a ve 30' se po krásně provedeném autu prosadila Týna Dubnová. Ve 36' útok Spatrie dotáhl svou akci a Šárka Šimánková zvýšila už na 5:17. Pak se ale Spatria až do konce poločasu musela bránit, naštěstí byla v této činnosti úspěšná.

Ve druhém poločase byla hra vyrovnanější přesto ve 46' znovu  skórovala Tereza Hafnerová  a po úspěšné konverzi Pavly Zahrádkové Spatria zvýšila vedení na 5:24. Utkání ale zdaleka nebylo rozhodnuté. Spatrii viditelně začaly docházet síly a velmi dobře připravené hráčky Vydry toho využily, když v 58' a pak v 69' postupně snížily na 15:24. V úplném závěru zápasu se ale znovu prosadil útok Spatrie a Pavla Zahrádková uzavřela skóre na konečných 15:29.

Zápas to byl vyrovnaný, hrálo se na obě strany. Nakonec se prosadila větší zkušenost a velká bojovnost Spatrie proti výborné fyzické kondici Vydry. Vydra ve srovnání s předchozím ročníkem zlepšila standardní situace a má velký potenciál k dalšímu zlepšení. Spatrie v roji zúročila společné soustředění, ale musí zlepšit organizaci hry a řízení tempa. Rovněž musí hrát disciplinovaněji, přece jen bylo na ni odpískáno příliš mnoho trestných kopů, které hráčky stály mnoho sil.

Sestava: Dubnová, Šmejdová, Bartáková, Holčíková, Malá, Urbanová (c), Haffnerová, Exnerová, Burdová, Zahrádková, Světlíková, Oupicová, Kaňková, Švecová, Šimánková, Philippe, Kottková, Rousová, Šindelářová, Nejezchlebová, Johová

Body: Haffnerová 10 (2xP), Zahrádková 9 (1xP, 2xKP), Dubnová 5 (1xP), Šimánková 5 (1xP)