RC Slavia Praha > Naši muži vyhráli finále 2.ligy

Naši muži vyhráli finále 2.ligy

31.10.2019

Ve finále 2. ligy jsme přivítali na hřišti v Edenu tým RC Přelouč. Oba týmy už měli jistotu postupu do 1. ligy. Hrálo se tak o titul i o lepší nasazení na jaře.

Do sestavy se po zranění vrátili František Ševčík a David Miřácký. Chyběl naopak zadák Jakub Pospíšil, toho nahradil Patrik Veselý.

Začátek utkání nám vůbec nevyšel. Přelouč využila naší nedisciplinovanost a po dvou trestných kopech vedla 0:6. Navíc se zranil a zápas nedohrál náš kapitán Martin Pešek.

Postupně jsme se ale probrali, položili jsme 3 pětky za sebou a strhli vedení na naši stranu. V poločase ukazovala tabule stav 17:6.

Ve 2. půli už bylo jasné, kdo má v tomto zápasu převahu. Dařilo se nám úspěšně pronikat obranou Přelouče a pokládali jsme další pětky. Celkem jsme míč do brankoviště donesli 8x. Hattrickem se blýsknul na vazači hrající Michal Jirman. Hostům se nakonec podařilo položit 1 pětku na konci utkání.

Zápas skončil výsledkem 48:13 a naši hráči tak mohli za veliké radosti zvednout nad hlavu pohár pro vítěze 2. ligy.

RC Slavia Praha bez prohry prošla 2. ligou a na jaře se opět představí v nejvyšší české soutěži. Čeká nás zimní příprava.