Představení klubu

Jsme nejstarší existující rugbyový klub v České republice, jeden z nejúspěšnějších a také jeden z největších sportovních klubů na Praze 10.

Klub byl založen jako ragbyový odbor SK Slavia Praha dne 13. dubna 1927. V roce 1929 v prvním oficiálním mistrovství Československa Slavia vyhrála 13 soutěžních utkání a stala se poprvé mistrem země.

V letech 1927 – 1934 pak Slavia získala celkem 5 titulů mistra Československa. Hned po skončení války obnovil  klub svojí činnost na hřišti v Praze – Troji, byly navázány i mezinárodní styky s francouzským a rumunským rugby a Slavia se pohybovala na špici domácí soutěže. V roce 1956 získává titul bez jediné porážky a v roce 1957 a 58  svůj úspěch opakuje. Probíhá tak éra dominance Slavie v československém ragby, následují tituly v letech 1959, 1961 a 1964, narušené jen dvěma druhými místy v letech 1960 a 1963.

V té době bylo také reprezentační mužstvo Československa tvořeno převážně hráči našeho klubu. Z mezinárodních úspěchů je třeba uvést účast ve čtvrtfinále Poháru mistrů evropských zemí, tehdy nejvyšší soutěže evropských klubů.

Na předchozí úspěchy navazuje výrazně omlazené mužstvo dvěma tituly v letech 1968 a 1971. V roce 1970 vzniká mezinárodní  mládežnický turnaj O Šišku Mladého světa, který se v průběhu 20 let stal největší akcí tohoto druhu s účastí až 24 mužstev.

V devadesátých letech a začátkem nového tisíciletí se klub rozrůstá zejména dík práci s mládeží. Věnujeme se dětem od šesti let, vznikají týmy a hrajeme soutěže mládeže všech věkových kategorií.

V roce 2005 zahajuje ve Slavii činnost i družstvo žen a dívek.

Slibnému  vývoji zasazuje drtivou ránu příroda. Katastrofální povodeň v podstatě zlikviduje hřistě a veškerá zařízení  v Troji, takže se klub musí stěhovat do vršovického Edenu, kde se podařilo vybudovat kvalitní, moderní hřiště a potřebné zázemí.  Tady jsme také v roce 2010 oslavili  12. titul mistra České republiky.

Dlužno také podotknout, že více než 50 hráčů Slavie startovalo v reprezentačním dresu mužů Československa a Česka, někteří více než 25x.

Nesmíme zapomenout ani na další i menší úspěchy, jako druhá a třetí místa v 1. lize, vítězství v soutěžích dětí, mládeže, žen a v různých turnajích a mezinárodních zápasech. Na jejich výčet toto představení nestačí.

A na závěr jedno velké pozitivum. Rugbyová Slavie neslavila jen úspěchy, prošla si také  velmi krušnými dobami a událostmi. Ale vždycky vstala a byla silnější dík svému vrozenému optimizmu, nadšení a skvělým lidem, kteří ji tvoří a mají rádi.

LOGO KLUBU

Září, 2020

žádná událost

#rugbyslavia

Mrkni se na nas instagram

• Zítra odehrajeme druhé domácí utkání 1.ligy mužů, kdy se od 14:00 hodin utkáme s mužstvem JIMI RC Vyškov.
Vstup do klubovny a vnitřních prostor bude umožněn pouze se zakrytými ústy (rouška, šátek atd. ). Roušku bude možné zakoupit i při vstupu u pokladny za 5.- kč.
Prosíme všechny návštěvníky, aby dodržovali nařízení klubu ohledně COVID-19 a dbali na pokyny pořadatelů!
@rugbyvyskov #RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby #1ligarugby #1ligaragby
  • Přečtěte si nová opatření ohledně zamezení rozšíření pandemie COVID-19.
  • Šíma dneska v prvním zápase na celé hřiště. Výhra nad Pragovkou.

#proudfather #fatherandson #sundayisarugbyday #RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby
  • Slávisté na soustředění reprezentace U20
Minulý víkend se na hřišti RC Praga Praha uskutečnilo soustředění reprezentačního týmu U20, které zakončilo utkání proti A-týmu tohoto celku.
Za RC Slavia se soustředění zúčastnili celkem 4 hráči. Adam Miřácký, Jakub Hrdlička, Jan Žampa a Patrik Průcha, který ale do zápasu proti @rugby_praga nenastoupil a místo toho odehrál nedělní dohrávku 1. ligy mužů proti @rugbyricany.cz
Gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným!!
#RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby #U20