Představení klubu

Jsme nejstarší existující rugbyový klub v České republice, jeden z nejúspěšnějších a také jeden z největších sportovních klubů na Praze 10.

Klub byl založen jako ragbyový odbor SK Slavia Praha dne 13. dubna 1927. V roce 1929 v prvním oficiálním mistrovství Československa Slavia vyhrála 13 soutěžních utkání a stala se poprvé mistrem země.

V letech 1927 – 1934 pak Slavia získala celkem 5 titulů mistra Československa. Hned po skončení války obnovil  klub svojí činnost na hřišti v Praze – Troji, byly navázány i mezinárodní styky s francouzským a rumunským rugby a Slavia se pohybovala na špici domácí soutěže. V roce 1956 získává titul bez jediné porážky a v roce 1957 a 58  svůj úspěch opakuje. Probíhá tak éra dominance Slavie v československém ragby, následují tituly v letech 1959, 1961 a 1964, narušené jen dvěma druhými místy v letech 1960 a 1963.

V té době bylo také reprezentační mužstvo Československa tvořeno převážně hráči našeho klubu. Z mezinárodních úspěchů je třeba uvést účast ve čtvrtfinále Poháru mistrů evropských zemí, tehdy nejvyšší soutěže evropských klubů.

Na předchozí úspěchy navazuje výrazně omlazené mužstvo dvěma tituly v letech 1968 a 1971. V roce 1970 vzniká mezinárodní  mládežnický turnaj O Šišku Mladého světa, který se v průběhu 20 let stal největší akcí tohoto druhu s účastí až 24 mužstev.

V devadesátých letech a začátkem nového tisíciletí se klub rozrůstá zejména dík práci s mládeží. Věnujeme se dětem od šesti let, vznikají týmy a hrajeme soutěže mládeže všech věkových kategorií.

V roce 2005 zahajuje ve Slavii činnost i družstvo žen a dívek.

Slibnému  vývoji zasazuje drtivou ránu příroda. Katastrofální povodeň v podstatě zlikviduje hřistě a veškerá zařízení  v Troji, takže se klub musí stěhovat do vršovického Edenu, kde se podařilo vybudovat kvalitní, moderní hřiště a potřebné zázemí.  Tady jsme také v roce 2010 oslavili  12. titul mistra České republiky.

Dlužno také podotknout, že více než 50 hráčů Slavie startovalo v reprezentačním dresu mužů Československa a Česka, někteří více než 25x.

Nesmíme zapomenout ani na další i menší úspěchy, jako druhá a třetí místa v 1. lize, vítězství v soutěžích dětí, mládeže, žen a v různých turnajích a mezinárodních zápasech. Na jejich výčet toto představení nestačí.

A na závěr jedno velké pozitivum. Rugbyová Slavie neslavila jen úspěchy, prošla si také  velmi krušnými dobami a událostmi. Ale vždycky vstala a byla silnější dík svému vrozenému optimizmu, nadšení a skvělým lidem, kteří ji tvoří a mají rádi.

LOGO KLUBU

Únor, 2020

Út25Úno20:0021:30Trénink mužů GYM20:00 – 21:30 P.O.D Gym, Ohradní 1439/61A, 140 00 Praha 4-Michle

Čt27Úno20:0021:30Trénink mužů GYM20:00 – 21:30 P.O.D Gym, Ohradní 1439/61A, 140 00 Praha 4-Michle

#rugbyslavia

Mrkni se na nas instagram

• RC Slavia Praha na 6 Nations

O uplynulém víkendu vyrazil tým mužů do Říma, sledovat utkání 6 Nations mezi Itálií a Skotskem.
Jak je již klubovým zvykem, slávistické rugby má nejenom výkonnostní stránku, ale hráči se spolu účastní nejrůznějších sportovních a kulturních akcí.

Vzhledem k destinaci zájezdu byla stanovena povinnost mít na sobě kostým legendární postavy z video her, Super Mario - italského instalatéra.

Kamkoliv tak mužstvo přišlo, hned bylo středem pozornosti, ať už to bylo letiště, centrum Říma, nebo samotný stadion a živý přenos, kde jsme měli šanci sledovat špičkové rugby (Stuart Hogg dokonce pokládal - oběma rukama - asi 20 od metrů od našich míst). Parádní zážitek, dobrá parta a skvělé počasí, zkrátka vydařený víkend.

#RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby #SuperMario #Rome #Roma #Italy #Italia #Scotland #SixNations #Colosseum
#StadioOlimpico
  • O víkendu se v Praze konalo společné soustředění reprezentačních týmů mužů a U20. Slavii zastupovalo 6 hráčů. 5 juniorů (Martin Benko, Matouš David, Jakub Pospíšil, David Miřacký, Patrik Průcha) a Pavel Šíma mezi muži.
Přejeme hodně úspěchů!
#RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby @czechrugby
  • Tým mužů se připravuje na novou sezónu v P.O.D. Gymu pod vedením kondičního trenéra Honzy Jiskry. Na všech hráčích je vidět zlepšení síly, rychlosti i vytrvalosti.
První zápas sezóny odehrajeme 21.3. na hřišti vicemistra 2019 RC Tatry Smíchov.
@jiskric_coach @powerofdevelopment
#RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby #1ligarugby #1ligaragby #podgym #powerofdevelopment
  • Nový kondiční trenér A týmu mužů.
Pro letošní sezónu získal týmu mužů novou posilu trenérského týmu. Pro rok 2020 se kromě Martina Javůrka a Jana Fojtíka bude věnovat družstvu mužů také Jan Jiskra.
Honza drží magisterský titul z univerzity Karlovy, kde vystudoval fakultu tělesné výchovy a sportu. Studoval v Kanadě na Univerzitě StFX. V sučasnosti se věnuje silově-kondičnímu tréninku a je členem týmu Elite performance institutu, který školí mezinárodní silově-kondiční certifikaci v České republice i ve světě. Dříve pracoval v AC Sparta Praha. Minulý rok také absolvoval Functional Range Conditioning certifikaci, ze které čerpá pro naše tréninky. Zaměření Honzova působení je silově kondiční příprava, regenerace a mobilita.
@jiskric_coach