Představení klubu

Jsme nejstarší existující rugbyový klub v České republice, jeden z nejúspěšnějších a také jeden z největších sportovních klubů na Praze 10.

Klub byl založen jako ragbyový odbor SK Slavia Praha dne 13. dubna 1927. V roce 1929 v prvním oficiálním mistrovství Československa Slavia vyhrála 13 soutěžních utkání a stala se poprvé mistrem země.

V letech 1927 – 1934 pak Slavia získala celkem 5 titulů mistra Československa. Hned po skončení války obnovil  klub svojí činnost na hřišti v Praze – Troji, byly navázány i mezinárodní styky s francouzským a rumunským rugby a Slavia se pohybovala na špici domácí soutěže. V roce 1956 získává titul bez jediné porážky a v roce 1957 a 58  svůj úspěch opakuje. Probíhá tak éra dominance Slavie v československém ragby, následují tituly v letech 1959, 1961 a 1964, narušené jen dvěma druhými místy v letech 1960 a 1963.

V té době bylo také reprezentační mužstvo Československa tvořeno převážně hráči našeho klubu. Z mezinárodních úspěchů je třeba uvést účast ve čtvrtfinále Poháru mistrů evropských zemí, tehdy nejvyšší soutěže evropských klubů.

Na předchozí úspěchy navazuje výrazně omlazené mužstvo dvěma tituly v letech 1968 a 1971. V roce 1970 vzniká mezinárodní  mládežnický turnaj O Šišku Mladého světa, který se v průběhu 20 let stal největší akcí tohoto druhu s účastí až 24 mužstev.

V devadesátých letech a začátkem nového tisíciletí se klub rozrůstá zejména dík práci s mládeží. Věnujeme se dětem od šesti let, vznikají týmy a hrajeme soutěže mládeže všech věkových kategorií.

V roce 2005 zahajuje ve Slavii činnost i družstvo žen a dívek.

Slibnému  vývoji zasazuje drtivou ránu příroda. Katastrofální povodeň v podstatě zlikviduje hřistě a veškerá zařízení  v Troji, takže se klub musí stěhovat do vršovického Edenu, kde se podařilo vybudovat kvalitní, moderní hřiště a potřebné zázemí.  Tady jsme také v roce 2010 oslavili  12. titul mistra České republiky.

Dlužno také podotknout, že více než 50 hráčů Slavie startovalo v reprezentačním dresu mužů Československa a Česka, někteří více než 25x.

Nesmíme zapomenout ani na další i menší úspěchy, jako druhá a třetí místa v 1. lize, vítězství v soutěžích dětí, mládeže, žen a v různých turnajích a mezinárodních zápasech. Na jejich výčet toto představení nestačí.

A na závěr jedno velké pozitivum. Rugbyová Slavie neslavila jen úspěchy, prošla si také  velmi krušnými dobami a událostmi. Ale vždycky vstala a byla silnější dík svému vrozenému optimizmu, nadšení a skvělým lidem, kteří ji tvoří a mají rádi.

LOGO KLUBU

Červenec, 2020

žádná událost

#rugbyslavia

Mrkni se na nas instagram

• Poslední #rugby turnaj v sezóně. Šimon je trochu zmáčknutý, ale hrál skvěle. A dostali jsme na hřiště i Mikiho! Skvělá tečka za celým víkendem.
.
#sundayisarugbyday #rugbyslavia #fatherandsons
  • Sebík v letu ❤️🏉🏈🤾🏼 #rugby #rugby🏉 #rugbyslavia #slaviarugby #nejlepsihra
  • Znovu na hřišti.