O Rugby

• Rugby je bezpečný a férový sport, který je možné začít hrát v 5 letech stejně jako ve 25. Rugby je sport, který zároveň rozvíjí fyzickou i psychickou část osobností dětí a mládeže včetně často pomíjeného hodnotového rozvoje.
  • Čest, Nadšení, Soudržnost, Disciplína a Úcta jsou základní rugbyové hodnoty, které vyznávají všichni rugbisté, ať už muži, ženy, chlapci čí dívky, po celém světě. Rugby je přitahuje pro svůj jedinečný charakter budování hodnot, přátelství, fair play, respektu a týmové spolupráce. Každý hráč či hráčka ví, že tyto zásady jsou důležitější než vítězství nebo prohra.
  • Od začátku se v našem sportu hráči učí férovosti, radosti ze hry a respektování rozhodčích a soupeřů.
  • Rugby se účastní ve 120 zemích 6,6 miliónů hráčů a hráček

Hodnoty Rugby

1. ČESTNOST (integrita)
    • Čestnost je základním prvkem rugby. Je vytvářena poctivostí a fér hrou.
  2. NADŠENÍ
    • Rugbisty a rugbyové příznivce spojuje vášnivé nadšení pro rugby. Rugby přináší vzrušení, emoce a vědomí sounáležitosti s globální rugbyovou rodinou.
  3. SOUDRŽNOST (solidarita)
    • Rugby má sjednocujícího ducha, který vytváří doživotní přátelství, kamarádství, schopnost týmové práce a spolehlivosti bez ohledu na kulturní, zeměpisné, politické nebo náboženské rozdíly.
  4. KÁZEŇ (disciplína)
    • Kázeň je nedílnou součástí rugby na hřišti i mimo ně. Odráží se v ní respekt k pravidlům, předpisům a základním hodnotám rugby.

Taková pocta

#rugby #rugbyslavia #rugbyslaviapraha #rugbyfan #rugbyfamily #rugbyfrance #thomas_darmon #omg #rugbymemes #rugbyman #rugbyman #rugbymoments #rugbymoment #rugbymotivation #rugbymoves #rugbynews #rugbyleague #rugbylife #rugbylove #rugbyotop #rcslaviapraha #rugbyworldcup #rugbywomen #rugbyworld #rugbyworkout #rugbyskills #rugbystrength #rugbystrong💪🏉 #rugbystrength
  • RC Slavia Praha – RC Sparta Praha 5:17
V sobotu 10. 10. nastoupilo mužstvo Slavie k derby proti odvěkému rivalovi ze Sparty. Zápas se kvůli současným omezením musel obejít bez diváků na stadionu.
Po minulém zápasu s Přeloučí jsme přišli o další hráče. Chyběl kapitán týmu Martin Pešek, který si odpykává čtyřzápasovou stopku za červenou kartu a kvůli zranění nemohli nastoupit František Ševčík, Steven Pasbeq a Jakub Melničák.
Před zápasem se držela minuta ticha za dlouholetého hráče, trenéra a funkcionáře Slavie Jiřího Nešpora, který v pátek před zápasem zemřel. Zároveň mužstvo červenobílých nastoupilo s černými páskami na rukávech.
Kdo čekal, že Sparta bude mít tento zápas pevně v rukou, musel být již od začátku překvapen. Byla to Slavia, která byla od začátku aktivnější. Dařilo se nám tlačit Spartu na jejich vlastní polovině a zároveň zastavovat jejich útoky skvělou obranou. I v mlýnech byla vidět naše dominance, kdy se nám dařilo velkým tlakem získávat i míče, které byly vhozeny sparťanskou mlýnovkou. Ve 26. minutě jsme se dočkali prvních bodů po akci mlynáře Pavla Šímy a Jana Rajcherta, který s míčem nakonec doběhl do brankoviště. Jan Fojtík neproměnil kop po pětce a skóre zůstalo 5:0. Po čtyřech minutách ale Sparta odpověděla a zápas otočila na 5:7. Krátce na to přidal vysočanský tým ještě jednu pětku a v poločase byl stav utkání 5:12.
2. poločas začala Sparta ve 14 hráčích poté, co byla vyloučena jejich útoková spojka Richard Hřebačka. I tak se Spartě podařilo přidat další položení a na výsledkové tabuli svítilo skóre 5:17. Slavia se ale nevzdala a stále se snažila otočit utkání ve svůj prospěch. Několikrát jsme se ocitli jen pár centimetrů od brankoviště, ale skórovat se nám již nepodařilo, i když na konci dostali žluté karty 2 sparťanští hráči, mezi nimi i Tomáš Klika, který v sezóně 2016-17 působil v Edenu. Po závěrečném hvizdu rozhodčího byl stav utkání 5:17.
RC Sparta Praha si tak odvezla zpět do Vysočan vítězství, i putovní pohár Kostel.
Mužstvo Slavie mělo naplánovanou dohrávku odloženého zápasu proti RC Praga Praha ve středu 14.10. Bohužel, kvůli novým vládním opatřením proti šíření koronaviru se tento zápas opět odkládá.
  • V sobotu nás čeká derby proti @rcspartapraha. Kvůli současným opatřením se utkání bude muset obejít bez diváků v Edenu. O zápas ale nepřijdete, přímý přenos začne ve 14:30 na našem Facebooku (odkaz je na profilu).
Toto utkání bude kvůli zákazu sportovních soutěží, který začne platit od pondělí, minimálně na 14 dní poslední, které odehrajeme.
#RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby #1ligarugby #1ligaragby
  • Článek ze zápasu proti @rcprelouc najdete na našich stránkách. Odkaz je na profilu.