O Rugby

 • Rugby je bezpečný a férový sport, který je možné začít hrát v 5 letech stejně jako ve 25. Rugby je sport, který zároveň rozvíjí fyzickou i psychickou část osobností dětí a mládeže včetně často pomíjeného hodnotového rozvoje.  
 • Čest, Nadšení, Soudržnost, Disciplína a Úcta jsou základní rugbyové hodnoty, které vyznávají všichni rugbisté, ať už muži, ženy, chlapci čí dívky, po celém světě. Rugby je přitahuje pro svůj jedinečný charakter budování hodnot, přátelství, fair play, respektu a týmové spolupráce. Každý hráč či hráčka ví, že tyto zásady jsou důležitější než vítězství nebo prohra. 
 • Od začátku se v našem sportu hráči učí férovosti, radosti ze hry a respektování rozhodčích a soupeřů.
 • Rugby se účastní ve 120 zemích 6,6 miliónů hráčů a hráček

Hodnoty Rugby

 1. ČESTNOST (integrita)
  • Čestnost je základním prvkem rugby. Je vytvářena poctivostí a fér hrou.
 2. NADŠENÍ
  • Rugbisty a rugbyové příznivce spojuje vášnivé nadšení pro rugby. Rugby přináší vzrušení, emoce a vědomí sounáležitosti s globální rugbyovou rodinou.
 3. SOUDRŽNOST (solidarita)
  • Rugby má sjednocujícího ducha, který vytváří doživotní přátelství, kamarádství, schopnost týmové práce a spolehlivosti bez ohledu na kulturní, zeměpisné, politické nebo náboženské rozdíly.
 4. KÁZEŇ (disciplína)
  • Kázeň je nedílnou součástí rugby na hřišti i mimo ně. Odráží se v ní respekt k pravidlům, předpisům a základním hodnotám rugby.
 5. ÚCTA (respekt)
  • Úcta ke spoluhráčům, soupeřům, rozhodčím a všem zúčastněným ve hře je prvořadá

Kalendář

Únor, 2020

Út25Úno20:0021:30Trénink mužů GYM20:00 – 21:30 P.O.D Gym, Ohradní 1439/61A, 140 00 Praha 4-Michle

Čt27Úno20:0021:30Trénink mužů GYM20:00 – 21:30 P.O.D Gym, Ohradní 1439/61A, 140 00 Praha 4-Michle

#rugbyslavia

Mrkni se na nas instagram

 • RC Slavia Praha na 6 Nations

O uplynulém víkendu vyrazil tým mužů do Říma, sledovat utkání 6 Nations mezi Itálií a Skotskem. 
Jak je již klubovým zvykem, slávistické rugby má nejenom výkonnostní stránku, ale hráči se spolu účastní nejrůznějších sportovních a kulturních akcí.

Vzhledem k destinaci zájezdu byla stanovena povinnost mít na sobě kostým legendární postavy z video her, Super Mario - italského instalatéra.

Kamkoliv tak mužstvo přišlo, hned bylo středem pozornosti, ať už to bylo letiště, centrum Říma, nebo samotný stadion a živý přenos, kde jsme měli šanci sledovat špičkové rugby (Stuart Hogg dokonce pokládal - oběma rukama - asi 20 od metrů od našich míst). Parádní zážitek, dobrá parta a skvělé počasí, zkrátka vydařený víkend.

#RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby #SuperMario #Rome #Roma #Italy #Italia #Scotland #SixNations #Colosseum
#StadioOlimpico
 • O víkendu se v Praze konalo společné soustředění reprezentačních týmů mužů a U20. Slavii zastupovalo 6 hráčů. 5 juniorů (Martin Benko, Matouš David, Jakub Pospíšil, David Miřacký, Patrik Průcha) a Pavel Šíma mezi muži. 
Přejeme hodně úspěchů!
#RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby @czechrugby
 • Tým mužů se připravuje na novou sezónu v P.O.D. Gymu pod vedením kondičního trenéra Honzy Jiskry. Na všech hráčích je vidět zlepšení síly, rychlosti i vytrvalosti.
První zápas sezóny odehrajeme 21.3. na hřišti vicemistra 2019 RC Tatry Smíchov.
@jiskric_coach @powerofdevelopment
#RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby #1ligarugby #1ligaragby #podgym #powerofdevelopment
 • Nový kondiční trenér A týmu mužů.
Pro letošní sezónu získal týmu mužů novou posilu trenérského týmu. Pro rok 2020 se kromě Martina Javůrka a Jana Fojtíka bude věnovat družstvu mužů také Jan Jiskra.
Honza drží magisterský titul z univerzity Karlovy, kde vystudoval fakultu tělesné výchovy a sportu. Studoval v Kanadě na Univerzitě StFX. V sučasnosti se věnuje silově-kondičnímu tréninku a je členem týmu Elite performance institutu, který školí mezinárodní silově-kondiční certifikaci v České republice i ve světě. Dříve pracoval v AC Sparta Praha. Minulý rok také absolvoval Functional Range Conditioning certifikaci, ze které čerpá pro naše tréninky. Zaměření Honzova působení je silově kondiční příprava, regenerace a mobilita.
@jiskric_coach
#RugbySlavia #RagbySlavia #RCSlavia #RCS #sesivani #cervenobilasila #Rugby #Ragby #Slavia #SlaviaPraha #CeskeRagby #CzechRugby
Close Menu
X