RC Slavia Praha > Týmy > Slávistky > První turnaj 1. série žen - Tatra

První turnaj 1. série žen - Tatra

16.4.2019

Do prvního turnaje sezóny jsme vstupovali se dvěma nováčky v plném počtu 12 hráček a turnaj to byl po všech stránkách zajímavý. V prvním utkání proti unaveně působícím hráčkám Vyškova jsme jednoznačně zvítězili 29:7.  Pak v naší skupině Vyškov porazil Sedlčany 24:0. Ve druhém utkání jsme proti oslabeným Sedlčanům také neměli žádný problém. Zvítězili jsme 33:7 a zajistili si tak postup z prvního místa do semifinále. Ve druhé skupině nejprve Petrovice celkem s přehledem porazily Tatru 22:5 a pak Olomouc ve vyrovnaném utkání 19:14. V zápase o postup do semifinále pak Tatra celkem s přehledem porazila Olomouc 20:0.

 

V prvním semifinále s Tatrou jsme nezačali nejlépe a rázem jsme prohrávali 0:7. Jenže vzápětí jsme vyrovnali na 7:7. Pak se hrálo z obou stran útočné  a velmi bojovné ragby. Tatra nejprve zvýšila na 7:12, Slávistky nakonec vyrovnaly a zápas skončil 12:12. V prodloužení jsme bohužel první chybu udělali my a Tatra postoupila do finále s výsledkem 17:12.

 

Druhé utkání bylo neméně zajímavé. Petrovice nastoupily velmi sebevědomě a záhy se ujaly vedení. Vyškov ale postupně vyrovnal hru  a potom i kontrolovat utkání a nakonec překvapivě postoupil do finále se skóre 19:14.

 

V zápase o páté místo přehrála Olomouc Sedlčany 33:0. V souboji o třetí místo nás Petrovice jednoznačně přehrály a i když jsme byli schopní také zaútočit nakonec jsme prohráli 10:33. Ve finále živou vodou politý Vyškov vzdoroval Tatře, ale nakonec Tatra zvítězila 21:14. V turnaji se ukázalo, že při daném hracím systému je nejdůležitější postoupit do semifinále a tam se teprve začíná rozhodovat.  My jsme se namlsali ve skupině, ale po těsně prohraném semifinále jsme se už nedokázaly zkoncentrovat na zápas o třetí místo. Podobně Petrovice si musely bohužel pro nás spravit chuť až bojem o třetí místo. Také se ukázalo, že nemáme dost hráček, které by mohly odehrát celé 4 zápasy a přestože jsme měli plnou lavičku, tři hráčky se zranily a těm zbylým už v posledním zápase viditelně docházely síly. Na druhou stranu nováčci ukázali svůj potenciál a v případě Vanessy Ficalové i výbornou fyzickou kondici.

 

Sestava: Drahorádová, Kottková, Dubnová, Soukupová, Burdová, Exnerová, Březinová, Ficalová, Alexandrová, Petrovičová, Hochmanová, Slámová

 

Body: Exnerová 36 (6xP, 3xKP), Soukupová 15 (3xP), Ficalová 10 (2xP), Hochmanová 10 (2xP), Burdová 7 (1xP, 1xKP), Alexandrová 2 (1xKP)

 

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec

 

 

 

  Zoom gallery

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec