RC Slavia Praha > Týmy > Přípravka U12 > PYRF Petrovice - 6. 4. 2019

PYRF Petrovice - 6. 4. 2019

8.4.2019

V nekonečném příběhu sobotního turnaje PYRF vybojovaly Hvězdy celkové třetí místo po vítězství nad italským týmem CS Standicci 1908.

Celkem 30 týmů kategorie U12 odehrálo svoji část na hřišti v Petrovicích. Do soutěže jsme přihlásili Hvězdy a rezervní tým Nosorožce. V průběhu celého dne měli slávisté možnost změřit svoje síly nejen s tradičními soupeři, ale i s hráči z Brna, Vyškova, Itálie, Litvy, Německa, Polska a Chorvatska.

 

Turnaj byl připravený jako celodenní (doslova). Na hráče čekaly čtyři zápasy v základní skupině, po obědě další čtyři utkání v nadstavbě a pro čtyři nejlepší týmy navíc finálový zápas o vítězství a o 3. místo. Jednalo se sedmiminutové minizápasy, po kterých následovaly velmi dlouhé prodlevy. Turnaj tohoto typu je tak více náročný na psychiku a morálku než na fyzickou výdrž.

Hvězdy měly pomalejší rozjezd, přesto dokázaly vyhrát první dva zápasy s Babicemi a Vyškovem těsně 2:1. Ve třetím narazily na tým Vilniaus, který byl posílen dvěma hráči, o nichž na pohled nebylo jisté, jestli patří do kategorie U12. Po rozpačitém začátku zlepšenou obranou vyrovnaly hru i skóre a zrodila se jediná dopolední remíza 2:2. Poslední zápas s odevzdaným soupeřem RC Oranien skončil vysokým rozdílem v náš prospěch.

Po obědě Hvězdy v semifinálové skupině porazily Pragu 5:0, prohrály s Tatrou 0:4 a pak dvakrát remizovaly 0:0 s italským týmem Codroipo a se Spartou. Tím se dostaly o skóre na druhé místo ve skupině a čekal je boj o bronz.

V něm Hvězdy narazily na další italský tým Standici a po dramatickém a tvrdém utkání vyhrály 1:0 pětkou v poslední minutě. Následovala velká radost z historicky nejlepšího umístění Slavie na PYRF v kategorii U12.

Nosorožci hráli podle očekávání. U mladších hráčů byla jejich motivace s přibývajícím časem stále náročnější. Jejich vrchol přišel před obědem, kdy dokázali přehrát rezervní tým Tatry. S celkovým 20. místem jsme spokojení. Nosorožci za sebou v tabulce nechali všechny 4 rezervní týmy soupeřů zvučných jmen i mnoho výběrových týmů z klubů, se kterými se běžně potkáváme na regionálních turnajích. Z hráčů bych opět vyzvedl Metoděje, který odehrál celý turnaj v neuvěřitelné pohodě na mlýnové spojce. Jeho rychlé rozehrávání trestných kopů dělá hráčům soupeře velké problémy.

Z čeho jsem byl nepříjemně překvapený, bylo chování některých italských diváků, kteří neměli zábrany procházet se s hořícími cigaretami mezi dětmi dokonce přímo na hřišti! Děkuji tak všem ostatním divákům, rodičům, trenérům a pořadatelům, kteří tento zlozvyk na běžných regionálních turnajích dokázali vyhnat ze sportovišť za jejich brány.

 

Příští neděli nás 8. RT v Kralupech.

Zoom gallery

NAUČ SE HRÁT RUGBY JAKO RUGBISTÉ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V JAPONSKU 2019

NÁBOR HRÁČŮ A HRÁČEK 

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec

 

 

 

Zoom gallery

NAUČ SE HRÁT RUGBY JAKO RUGBISTÉ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V JAPONSKU 2019

NÁBOR HRÁČŮ A HRÁČEK 

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec