RC Slavia Praha > Týmy > Přípravka U12 > PYRF/PICO CUP U12

PYRF/PICO CUP U12

21.10.2019

V soboru 19. října nás čekal každoroční vrchol podzimu, mezinárodní turnaj PYRF, který sehrávají všechny mládežnické kategorie od U8 do U14. K těmto se ještě přidávají dívky U16 a U18 v podobě turnaje ragby 7s.

Letošní účinkovaní na PYRFu nemůžeme hodnotit jinak než kladně. Na turnaji bylo přihlášeno 21 týmů, z čehož Tatra, Říčany a Slavia postavila po dvou týmech, přicestovaly 4 týmy z Moravy a 3 týmy ze zahraničí. Ostatní týmy byly přihlášeny kluby, se kterými pravidelně měříme síly na regionálních turnajích.

Herní systém byl zcela jednoduchý, 3 skupiny po sedmi týmech každý s každým zápas 1x8 minut. Podle umístění ve skupině týmy postupovaly do skupin o celkové umístění (1-3, 4-6, 7-9 atd.) bylo tedy jasné, že základ úspěch se musel budovat již ve skupině a každý zápas i položení bylo velice důležité.

Naše Ačko postupně sehrálo utkání proti týmům TRPASLÍK, USV POSTDAM (GER), TATRA A, ŘÍČANY B, BRNO BYSTRC a MARIÁNSKÉ HORY.

V prvním ranním zápase (TRPASLÍK) jsme, jako každý turnaj, spali, soupeř na tom však nebyl o moc lépe. Díky mokrému povrchu bylo spoustu předhozů a více než polovinu hracího času jsme strávili v mlýnech. Hra tedy neměla spád. I přes to, že jsme pomýšleli na lepší výsledek, jsme nakonec brali remízu 1:1 všemi deseti, když jsme pokládali z poslední akce.

Druhý zápas (USV POSTDAM (GER)) byl zcela v naší režii, skvěle jsme si zaútočili, položili několik pětek po krásných kombinacích a zaslouženě jsme zvítězili 6:0.

Ve třetím zápase (TATRA A) jsme narazili na tradičně dobře hrajícího a známého soupeře. Náš tým ukázal sílu a bojovnost a i přes výsledek 0:2 ve prospěch soupeře jsme si odnesli velmi dobrý pocit z předvedené hry i nasazení, který jsme si chtěli přenést i do dalších utkání. Tatra A v celkovém pořadí turnaje obsadila celkové 4. místo

Čtvrtý zápas (ŘÍČANY B) jsme sehráli proti týmu, který se pravidelně regionálních turnajů v kategorii A, odehrály jsme dobrý zápas, který pro nás hovořil výsledkem 2:0.

Neočekávaně nejtěžší utkání nás ve skupině čekalo se soupeřem z Brna (BRNO BYSTRC), která porazila Tatru A v předchozím zápase 2:0. Šli jsme do zápasu s odhodláním porvat se o vítezství. Od první minuty šlo o velmi tvrdý zápas se šancemi na obou stranách. Soupeř byl jistější v racích, často jsme ztráceli i ty naše. Po soupeřově položení kluci nesložili zbraně a za mohutného povzbuzování hráčů Tatry i domácích Petrovic jsme bojovali až do konce. Náš výkon rostl s každou minutou a soupeře jsme nepouštěli do dalších zakončení, fyzicky náročné utkání jsme ale nedokázali otočit a prohráli 0:1.

Poslední zápas ve skupině proti dalšímu moravskému týmu (MARIÁNSKÉ HORY) jsme si s jistotou pohlídali a po pěkné útočné hře vyhráli 4:0. Díky předchozímu vypjatému utkání s Bystrcí, kdy náš tým šlapal jako dobře namazaný stroj, a nebylo tolik prostoru pro střídání, jsme hráčům z lavičky kompenzovali čas strávený mimo hru a udělali více změn v sestavě.

Po třetím místě ve skupině jsme hráli o celkové 7-9 místo na turnaji proti týmům VYŠKOVA a pražské SPARTY v zápasech rozdělených poločasy na 2x5 minut.

V každém z těchto utkáních jsme dokázali držet krok se soupeři jen první poločas. I přes krásné individuální i týmové akce a spoustu kopů jsme se nedokázali prosazovat a obě velmi vyrovnané utkání jsme prohráli 1:3, resp. 0:2.

Celkově 9té místo na turnaji bereme se vztyčenou hlavou. Věříme, že těžká utkání, která jsme sehráli na turnaji, nás posunou k ještě lepším výkonům a náš herní projev podpořený skvělým nasazením nás bude provázet zbytkem podzimu, zimní přípravou ve Zbuzanech i celým jarem.

Naše Béčko, Nosorožci, sehrálo ve skupině C šest utkání. Tým jsme měli sestavený převážně z mladších a méně zkušených hráčů. PYRF PICO CUP je vyvrcholením podzimní sezony a výkonnostně zaměřeným turnajem, kde se hraje na vítězství a o celkové pořadí. Většina z celkem 21 přihlášených týmů proto přihlásila po jednom týmu do kterého se kvalifikovali ti nejlepší hráči, včetně zahraničních účastníků. Naše očekávání proto byla zaměřena hlavně na sbírání zkušeností.

První zápas jsme sehráli s rakouským týmem RU Donau Wien, který byl na turnaj dobře připraven. Chvíli trvalo, než se Nosorožci sehráli a hned od počátku jsme měli problémy se skládáním. Nakonec jsme i přes počáteční slabší nástup udrželi skóre 4:0 a prohráli se silnějším soupeřem.

Druhý zápas jsme nastoupili proti RC Praga Praha, která jako favorit nakonec skončila na celkovém druhém místě. Oproti prvnímu zápasu jsme se zlepšili jak v obraně, tak v útoku, dokázali jsme tedy položit i první pětku. Zápas jsme nakonec sice prohráli, ale s pěkným skóre 4:1.

Ve třetím zápase jsme narazili na moravský tým JIMI RC Vyškov, který patří mezi nejlepší moravské týmy s dlouhou tradicí. Tedy i tento tým byl dle očekávání silnější, přesto jsme i v tomto zápase dokázali skórovat a sehráli krásný zápas, který jsme nakonec prohráli 5:1.

Čtvrtý zápas jsme sehráli proti složenému týmu PICO Barbarians. Odehrály jsme dobrý zápas, kluci se dokázali na motivovat a dokázali soupeře porazit výsledkem 1:0.

Rugby Babice byl pátý tým, se kterým jsme změřili síly a také druhý tým, který jsme dokázali porazit. Jednalo se o vyrovnaný zápas, který jsme nakonec vyhráli 3:2.

Šestý a poslední zápas ve skupině jsme sehráli proti dalšímu favoritovi a dlouhodobě silnému týmu RC Mountfield Říčany A. Podle očekávání jsme na herně lepšího a zkušenějšího soupeře nebyli schopni adekvátně reagovat a inkasovali jsme nejvyšší prohru 7:0.

Po obědové pauze jsme se dozvěděli výsledky skupiny C, skončili jsme na krásném a neočekávaném pátém místě. Díky tomu jsme v Play Off hráli ve skupině o 13 až 15 místo, kde s námi skončily zkušené týmy RC Tatra Smíchov B a tým TRPASLIK, který je sice „novým týmem“, ale jedná se o projekt menších klubů, které se dohodly na dlouhodobé spolupráci a staví do turnajů společný tým, v tomto případě sestavený z jejich nejlepších hráčů.

První zápas jsme sehráli s RC Tatra Smíchov B, kde jsme dokázali v první poločase zcela dominovat a dvakrát skórovat. Soupeř se ale dokázal o poločase zkonsolidovat a díky zvýšenému tlaku srovnali skóre. Zápas tak skončil nakonec remízou 2:2. Jednalo se o nejhezčí zápas turnaje, kluci se opravdu snažili, dokázali si přihrávat až na křídla, krásně čistili míče a i obrana a skládky byly perfektní.

Poslední zápas dne jsme sehráli s TRPASLIKEM. I v tomto zápase jsme dokázali otevřít hru první položenou pětkou. Většinu zápasu jsme udrželi vedení, bohužel, ale ke konci jsme dostali za sebou dvě pětky a tedy nakonec prohráli 2:1. I přesto se jednalo vyrovnaný zápas a kluci si jej zhostili se ctí.

Díky poměru ve skóre jsme nakonec skončili na výborném 15tém místě. Kluci překonali naše očekávání na turnaji a sehráli vyrovnané zápasy se silnějšími týmy. Máma tedy na čem stavět a věnovat se zlepšování individuálních dovedností i zlepšování týmové spolupráce.

Těšíme se na poslední podzimní turnaj, Který se odehraje v neděli 3. listopadu na hřišti Tatry.