U12 RT Kralupy

15.4.2019

V neděli 14. Dubna jsme zavítali na regionální turnaj v Kralupech nad Vltavou.

Počasí nám celou dobu připomínalo, že zima ještě neřekla poslední slovo, teplota lehce nad nulou a mrholení nás provázelo celým turnajem.

Turnaj byl rozdělený do dvou hracích bloků, v prvním dopoledním hrály výkonnostní skupiny A a C, odpoledne pak nejpočetnější výkonnostní skupina B. V A nastoupili hráči Hvězd, v B pak Nosorožců.

Hvězdy:

Stejně jako na většině RT hráči Hvězd bojovali s motivací. S motivací k větší aktivitě na hřišti. Občas mám pocit, že si většina hráčů přijde turnaj odabsolvovat, nikoliv si turnaj užít a zahrát si pěkné ragby. Při absenci Tadeáše, Cyrila a Kikina zbyl ve středu pole jen jediný stále aktivní motor, Sam. Zbytek týmu se kolem něj budil skoro celé tři zápasy. Když se nám povedlo aktivitu zvednout, dokázali jsme trápit i mnohem silnější soupeře a hrát vyrovnané úseky s každým, bohužel se jednalo jen malé a zanedbatelné procento herního času.

První zápas nás čekal se Spartou. Soupeř, na kterého, když chceme, umíme. Po prospaném prvním poločase jsme prohrávali o 3 položení. V druhém poločase jsme srovnali hru a položili, celkové skóre však hovořilo 3:1 pro soupeře. Ve druhém zápase nás čekala Tatra, která má laťku nastavenou mnohem výš než my. Neutuchající aktivitou a chutí hrát nás přejeli. Třetí na nás čekaly Říčany, tým, který je opět velmi aktivní a vždy hrající s chutí. Skóre po prvním poločase hovořilo opět pro soupeře. Ta tam byla pozitivní motivace. Všichni naši hráči si vyslechli pěkně od podlahy, co si o jejich projevu na hřišti myslíme, došlo i na střídání za neaktivitu a rázem se obrázek hry otočil. Byli jsme aktivnější, nutili jsme soupeře k chybám a bylo nás plné hřiště. I přes to, že jsme odehráli doposud nejlepší poločas na turnaji, jsme na výsledku nic nezměnili. Aktivitu, dobrý pocit z předvedené hry i dravost jsme si přenesli i do dalšího, posledního, zápasu. Dokázali jsme být aktivní po celou dobu zápasu a vydrželi jsme hrát fyzicky náročné ragby. Celkový dojem z posledního zápasu a předvedené hry byl potržený i dobrým výsledkem.

Nosorožci:

Pro velký počet omluvenek na poslední chvíli se tým sešel pouze v 9 ti hráčích se dvěma rekonvalescenty. Pro jistotu střídání nás podpořil Alin, který si své odehrál již v předchozím herním bloku. Ukázalo se, že problémy s počty mělo více týmů, některé zápasy se odehrávaly pouze v 8mi, jeden dokonce i v 7mi hráčích.

Obraz hry byl absolutně odlišný od Hvězd. Od první minuty turnaje se celý tým bavil aktivní hrou. Hráči dokázali velmi dobře spolupracovat. Dominovali jsme v rojové hře, o kterou se staral Lukáš Hogen, Kudla, Tonda a ze ¾ i Kristián Mašata a díky spojkám Metůdovi a Matějovi Štěpánkovi často měnili obraz hry a přenášeli hru na křídla ať už Pepina, nebo Matese Přažského. Všude jsme byli v čas, dokázali jsme si uhrávat rucky i mauly, přesouvat hru kopy i přihrávkami přes celou šířku hřiště. To vše zavíral na zadku s přehledem hrající Alin, nechal své mladší spoluhráče hrát, nijak zásadně se jim nepletl do hry. Vzadu dokázal pochytat překopy soupeřů a v pravou chvíli podpořit útočnou aktivitu.

I přes minimální možnost střídání jsme udrželi tempo po celou hrací dobu a dokázali jsme reagovat na různé herní styly soupeřů. Nosorožci si postupně poradili se všemi soupeři a se třemi výhrami, jednou remízou, a hlavně s velmi dobrým pocitem z předvedené hry, hodnotíme turnaj jako povedený. Někteří hráči se nechali herním projevem týmu vyhecovat ke svým nejlepším výkonům.