U12 RT Kralupy

15.4.2019

V neděli 14. Dubna jsme zavítali na regionální turnaj v Kralupech nad Vltavou.

Počasí nám celou dobu připomínalo, že zima ještě neřekla poslední slovo, teplota lehce nad nulou a mrholení nás provázelo celým turnajem.

Turnaj byl rozdělený do dvou hracích bloků, v prvním dopoledním hrály výkonnostní skupiny A a C, odpoledne pak nejpočetnější výkonnostní skupina B. V A nastoupili hráči Hvězd, v B pak Nosorožců.

Hvězdy:

Stejně jako na většině RT hráči Hvězd bojovali s motivací. S motivací k větší aktivitě na hřišti. Občas mám pocit, že si většina hráčů přijde turnaj odabsolvovat, nikoliv si turnaj užít a zahrát si pěkné ragby. Při absenci Tadeáše, Cyrila a Kikina zbyl ve středu pole jen jediný stále aktivní motor, Sam. Zbytek týmu se kolem něj budil skoro celé tři zápasy. Když se nám povedlo aktivitu zvednout, dokázali jsme trápit i mnohem silnější soupeře a hrát vyrovnané úseky s každým, bohužel se jednalo jen malé a zanedbatelné procento herního času.

První zápas nás čekal se Spartou. Soupeř, na kterého, když chceme, umíme. Po prospaném prvním poločase jsme prohrávali o 3 položení. V druhém poločase jsme srovnali hru a položili, celkové skóre však hovořilo 3:1 pro soupeře. Ve druhém zápase nás čekala Tatra, která má laťku nastavenou mnohem výš než my. Neutuchající aktivitou a chutí hrát nás přejeli. Třetí na nás čekaly Říčany, tým, který je opět velmi aktivní a vždy hrající s chutí. Skóre po prvním poločase hovořilo opět pro soupeře. Ta tam byla pozitivní motivace. Všichni naši hráči si vyslechli pěkně od podlahy, co si o jejich projevu na hřišti myslíme, došlo i na střídání za neaktivitu a rázem se obrázek hry otočil. Byli jsme aktivnější, nutili jsme soupeře k chybám a bylo nás plné hřiště. I přes to, že jsme odehráli doposud nejlepší poločas na turnaji, jsme na výsledku nic nezměnili. Aktivitu, dobrý pocit z předvedené hry i dravost jsme si přenesli i do dalšího, posledního, zápasu. Dokázali jsme být aktivní po celou dobu zápasu a vydrželi jsme hrát fyzicky náročné ragby. Celkový dojem z posledního zápasu a předvedené hry byl potržený i dobrým výsledkem.

Nosorožci:

Pro velký počet omluvenek na poslední chvíli se tým sešel pouze v 9 ti hráčích se dvěma rekonvalescenty. Pro jistotu střídání nás podpořil Alin, který si své odehrál již v předchozím herním bloku. Ukázalo se, že problémy s počty mělo více týmů, některé zápasy se odehrávaly pouze v 8mi, jeden dokonce i v 7mi hráčích.

Obraz hry byl absolutně odlišný od Hvězd. Od první minuty turnaje se celý tým bavil aktivní hrou. Hráči dokázali velmi dobře spolupracovat. Dominovali jsme v rojové hře, o kterou se staral Lukáš Hogen, Kudla, Tonda a ze ¾ i Kristián Mašata a díky spojkám Metůdovi a Matějovi Štěpánkovi často měnili obraz hry a přenášeli hru na křídla ať už Pepina, nebo Matese Přažského. Všude jsme byli v čas, dokázali jsme si uhrávat rucky i mauly, přesouvat hru kopy i přihrávkami přes celou šířku hřiště. To vše zavíral na zadku s přehledem hrající Alin, nechal své mladší spoluhráče hrát, nijak zásadně se jim nepletl do hry. Vzadu dokázal pochytat překopy soupeřů a v pravou chvíli podpořit útočnou aktivitu.

I přes minimální možnost střídání jsme udrželi tempo po celou hrací dobu a dokázali jsme reagovat na různé herní styly soupeřů. Nosorožci si postupně poradili se všemi soupeři a se třemi výhrami, jednou remízou, a hlavně s velmi dobrým pocitem z předvedené hry, hodnotíme turnaj jako povedený. Někteří hráči se nechali herním projevem týmu vyhecovat ke svým nejlepším výkonům.

 

Zoom gallery

NAUČ SE HRÁT RUGBY JAKO RUGBISTÉ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V JAPONSKU 2019

NÁBOR HRÁČŮ A HRÁČEK 

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec

 

 

 

Zoom gallery

NAUČ SE HRÁT RUGBY JAKO RUGBISTÉ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V JAPONSKU 2019

NÁBOR HRÁČŮ A HRÁČEK 

Zoom gallery

 

Partneři:

 

 

 

 

 

 

Zoom gallery

Zlatí partneři

Ladislav Dráb
Miloš Pešek
Vlasta Bažant
Milan Rázga
Jan Kolář

Petr Ryvola

Stříbrní partneři

Hana Pešková
Jiří Huptych
David Frydrych

Bronzoví partneři

Petr Moravec