RC Slavia Praha > Týmy > Junioři U18 > Rugby Club Slavia Praha u18 7:22 Rugby Club Sparta Praha u18

Rugby Club Slavia Praha u18 7:22 Rugby Club Sparta Praha u18

6.11.2017

Dnes, v neděli 5.11. 2017, odehrála slávistická juniorka poslední soutěžní zápas podzimní části ligy a zároveň tedy i poslední zápas roku 2017. Byl to velice důležitý zápas už pouze v tom, že to bylo derby pražských „S“ na domácím hřišti se Spartou, ale také v tom, že se slávisté mohli po výhře dostat na druhé místo v tabulce.

Zápas začal lépe pro domácí. Uchopili se vedení 7:0 hned na začátku po skórování Davida Miřáckého a konverze Kuby Pospíšila. Hned pár minut na to, byla šance své vedení navýšit o tři body, kdy byl udělen první trestný kop a hned pro Slávii. Tým se společně rozhodl, že využije dobré místo a kopal tedy na „háčko“. Bohužel míč těsně minul pravou tyč a skóre se tedy neměnilo. Slavia byla lepší v útoku, bohužel její akce vždy skončili nějakou technickou chybu, většinou předhozem. Těsně na konci první půle se podařilo hostům také položit, naštěstí ale neprokopla konverzi a tak první půle skončila 7:5 pro domácí.

Druhá půle, první akce, první body. Zní to krásně, ovšem do té doby, než se dozvíte, že se to podařilo hostům. Ano, opravdu. Tímto převzala Sparta vedení na svojí stranu v poměru 7:10. Slavii se už sice nepodařilo dát body, ale dalo by se říct, že pořád měla herně převahu. V podstatě celou druhou půli se hrálo na straně hostů. Domácí už několikrát byli těsně před brankovištěm, ale ne a ne bodovat. Opět se vždy na konci akce něco pokazilo a vznikl z toho předhoz. Na tohle se bohužel nehraje, hraje se na body, a pokud je nebudeme dávat, nemůžeme vyhrávat.

Po několika slibných akcí Slavie se dostala k balonu Sparta a hned z toho byly body, navýšila tedy na 7:15. To bylo nějaké dvě minuty před koncem zápasu. Hráči z týmu domácích se sice rozhodli dát do posledních chvil vše, ale bohužel to nevyšlo. Sparta při poslední akci zápasu opět skórovala, a jakmile proletěl míč při konverzi mezi dvěma tyčemi, rozhodčí odpískal konec zápasu.

Musím podotknout, že Slavii chyběl jejich tahoun Artem. Myslím, že to bylo velice vidět. Ale na druhou stranu, mohli jsme vidět, že Slavia hrála dobře i bez něj. Akorát Artem je prostě koncový hráč, který umí dávat body a to dnes naši junioři velice postrádali…
Rugby Zdar!

Sestava:
1 – Očenášek 2 – Krois 3 – Rohlík, 4 – Vachata 5 – Švarc, 6 – Benko 7 – Staněček 8 – Jech, 9 – Procházka 10 – Haník, 11 – Homola 12 – David 13 – Miřácký 14 – Havelka 15 – Pospíšil
Střídání: Tichý