RC Slavia Praha > Spatria proti Tatranům v semifinále XV soutěže žen

Spatria proti Tatranům v semifinále XV soutěže žen

22.10.2018

V neděli 21.10.2018 nastoupila Spatria proti Tatranům v semifinále XV soutěže žen. Po 14 dnech se znovu sešly soupeřky z posledního zápasu v základní skupině. Přestože výsledek tomu nenapovídá, obraz hry byl jiný než v předchozím zápase.

Spatria nastoupila do zápasu velmi sebevědomě, zatlačila soupeřky do obrany a jen díky velkým nepřesnostem na přihrávce a jisté netrpělivosti v zakončení se dlouho nedokázala bodově prosadit.  Hráčky Spatrie postupně zlepšovaly přihrávky a to vedlo ke kýženému cíli.  Poprvé se skóre měnilo až ve 33', kdy se do brankoviště probila útočnice Jana Kaňková, další pětka padla hned ve 36' po akci rváčka Terezy Haffnerové. Poločas tak skončil 10:0 pro Spatrii.

Ve druhém poločase z vlastního výkopu Spatria získala balón a po několika fázích celého týmu se do brankoviště dostala Sára Exnerová. Pavla Zahrádková po úspěšné konverzi zvyšovala na 17:0. Pak se hra vyrovnala a Tatrany začaly předvádět svou nátlakovou hru. Dostaly se až k brankovišti, ale tam je Spatria nepustila k finální akci. Poté, co se Spatria vymanila z tlaku soupeřek,  se v 55' znovu prosadil útok. Jana Kaňková pětkou zvýšila pětkou vedení na 22:0. Tatrany se ovšem nevzdávaly a v početní převaze po vyloučení Lucie Oupicové za vysokou skládku se znovu usadily před brankovištěm Spatrie. Ta jim, díky výborné obraně, nedovolila skórovat. Naopak v 78' se hra přesunula do středu hřiště, kde si našla mezeru v obraně Tatran Sára Exnerová a po sólovém úniku uzavřela skóre na 27:0.

Přestože poločas i závěrečné skóre je skoro totožné s předchozím zápasem, tentokrát Spatria po většinu zápasu hru kontrolovala. Dominovala v mlýnech i v autech a vysunutou obranou do značné míry eliminovala silné hráčky soupeřek. Útok po zpřesnění přihrávek dokázal rychle přenášet hru, naopak mlýnová spojka začala vracet hru do místa, odkud se obrana už stahovala.  Jinak velmi dobře bránící Tatrany pak přestávaly stíhat a v jejich obraně vznikaly trhlinky, které Spatria nakonec dokázala využít. Vítězství Spatrie bylo určitě zasloužené.

Sestava: Dubnová, Šmejdová, Frýdlová, Holčíková, Malá, Urbanová, Haffnerová, Exnerová, Hladilová, Zahrádková, Nejezchlebová, Oupicová, Kaňková, Hrubá, Švecová, Bartáková, Kottková, Rousová, Laubová, Horáčková, Johová, Burdová, Gazdová

Body: Kaňková 10 (2x5), Exnerová 10 (2xP), Haffnerová 5 (1xP), Zahrádková 2 (1xKP)